ההצעה להשעיית ישראל מפיפ"א: יו"ר ההתאחדות לכדורגל עיני נפגש עם נשיא הארגון בלאטר

למרות ההצעה הפלסטינית להשעות את ישראל מפיפ"א, הבהיר אתמול נשיא הארגון בפגישה עם יו"ר התאחדות הכדורגל בישראל עיני, כי הוא נגד השעיה שכזו. בלאטר הבהיר כי יפעל להורדת ההצעה מסדר היום, זאת משום שישראל "מכבדת את כללי פיפ״א ופועלת בהתאם לרוח הארגון"

"עירוב של ספורט ופוליטיקה". עיני (פלאש 90, מרים אלסטר)

יו״ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני והמנכ״ל רתם קמר נועדו אתמול (רביעי) בציריך עם נשיא פיפ״א ספ בלאטר ומנכ״ל הארגון. הארבעה דנו בהצעה הפלסטינית להשעות את ישראל מחברות בארגון, בטענה כי ישראל מפירה את זכויותיהם של שחקני כדורגל פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיני הדגיש בפני בלאטר כי מאחר וישראל לא הפרה את תקנות פיפ״א, אין מקום לאפשר הצבעה בבקשה הפלסטינית ויש להסירה מסדר היום. יו"ר ההתאחדות לכדורגל הבהיר במהלך הפגישה כי מדובר בעירוב שאינו מוצדק בין ספורט ופוליטיקה, ולפיכך הוא מצפה מראשי הארגון לפעול בהתאם.

נשיא פיפ"א בלאטר הבהיר בתום הפגישה כי הוא מתנגד להצעה להשעות את ישראל מחברות בארגון. בלאטר הבהיר כי לא יאפשר פגיעה בהתאחדות שמכבדת את כללי פיפ״א ופועלת בהתאם לרוח הארגון. נשיא פיפ״א התחייב לפעול להורדת ההצעה הפלסטינית מסדר היום, כאשר אחת האפשרויות הנבחנות היא קיום מפגש משולש כבר בשבוע הבא בציריך בהשתתפות בלאטר, עיני ויו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'יבריל רג׳וב.

בתום הפגישה אמר עיני כי ״בלאטר היה קשוב להסברים המאוד ברורים שלנו מדוע הבקשה הפלסטינית אינה ראויה". "הבהרתי לו כי זאת אינה בעיה של ישראל אלא של כלל התאחדויות הכדורגל בעולם, ובעיקר של פיפ״א".

יו"ר ההתאחדות הישראלית הצהיר גם כי הוא "מוכן להיפגש עם כל אחד בכל מקום כדי למצוא פתרון לטובת כל הצדדים. נמשיך לפעול בכל הדרכים כדי למנוע מההצעה הפלסטינית להיות חלק מקונגרס פיפ״א ונעשה ככל יכולתנו כדי שהפוליטיקה תישאר מחוץ למשחק והכדורגל ימשיך להוות גשר מחבר בין עמים ותרבויות ולא גורם מפלג״.

בתום הפגישה עם נשיא פיפ"א המריאו המריאו עיני ומנכ"ל ההתאחדות קמר לפרנקפורט, שם הם צפויים להיפגש היום (חמישי) עם נשיא ההתאחדות הגרמנית ולדון עמו בסוגיה.