רבבות בהילולת ל"ג בעומר במירון

מאות אלפים צפויים להשתתף בהילולה בקבר הרשב"י בגליל: בנוסף להדלקת המדורות והתפילות, יתבצע בהר גם טקס ה"חלאקה" לבני ה-3 שטרם הסתפרו. צירי תנועה רבים נחסמו באזור, וההגעה היא באמצעות תחבורה ציבורית בלבד

רבבות חוגגים: מאות בני אדם עולים מאז שעות הבוקר (רביעי) אל מתחם קבר הרשב"י בהר מירון, כדי לקיים את מנהג ל"ג בעומר המסורתי. את המדורה הראשונה ידליקו בחסידות וייאן בשעה 20:15, והאחרונה תודלק ביום חמישי בשעה 19:00 בחסידות תולדות אהרון. צירי תנועה רבים כבר נחסמו באזור, ובמתחם הקבר מצפים להגעתם של כ-400 אלף איש. גם כוחות הביטחון וההצלה נפרסו במקום, לרבות צוותי כבאות, משטרה וצוותים רפואיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הילולת רבי שמעון בר יוחאי" הפכה כבר מזמן לאירוע מסורתי בקרב חילונים, מסורתיים ודתיים כאחד, ובמהלכה מודלקת "מדורת האש הנצחית". מנהגי ההילולה כוללים גם השלכת נרות לעבר הלהבות תוך נשיאת תפילות. במהלך ימי החגיגה עורכים הורים רבים את טקס תספורת ה"חלאקה", ומספרים את בניהם בפעם הראשונה עם הגיעם לגיל שלוש.

במשטרה דיווחו על היערכות מוגברת בתום חודשים ארוכים של הכנות. אלפי שוטרי המחוז הצפוני, אגף התנועה ומשמר הגבול ערוכים לקראת הגעת מאות אלפי חוגגים להילולה, שתימשך עד לכניסת השבת. כמו כן הדגישו במשטרה, כי במהלך ימי ההילולה יופעלו אמצעים טכנולוגיים ומסוקים שיסייעו בקבלת תמונת מצב של הגזרה כולה מן האוויר בשידור חי.

כבר משעות הבוקר נחסמו לתנועה כל הכבישים המובילים להר מירון, וההגעה למתחם ההילולה היא בתחבורה ציבורית והסעות בלבד. "בשל ההיערכות המיוחדת, יש לשים לב לשלטי ההכוונה ולהישמע להוראות השוטרים", הוסיפו במשטרה. מרכז מידע מיוחד נפתח לרשות הציבור, ומספרו הוא 1-700-500-679.

 רשימת הכבישים שנחסמו משעות הבוקר:

  • כביש 866 - מצומת חנניה לכיוון מירון.
  • כביש 89 - מצומת חירם ועד מחלף אליפלט, לשני הכיוונים.
  • כביש 886 - מצומת רחאנייה ועד כיכר עין הוזים.
  • כביש 8900 - מצומת בירייה ועד כיכר עין הוזים.
  • יציאה מצפת לכביש 89 כניסה או יציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900, מכיוון ראש פינה בלבד.
  • כמו כן, ייתכן כי ייחסמו הצירים הבינעירוניים הבאים: כביש 65 - מגולני לכיוון קדרים; כביש 85 - מצומת ראמה לצומת עמיעד, לשני הכיוונים.

צירים רבים נסגרו לתנועה (רויטרס)

מפקד מחוז צפון במשטרה, ניצב זהר דביר, ערך הבוקר סיור שטח בין השוטרים המוצבים באזור ובחן מקרוב את ההיערכות, ולאחר מכן נפגש עם ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי. בהערכת המצב הוצגה סקירת מוכנות של כלל הגופים השותפים למבצע. "נפעל לאפשר את מהלכו התקין של האירוע", אמר ניצב דביר, "מדובר במבצע גדול ורגיש במיוחד, על כן יש אנו מקפידים על התנאים והמגבלות שהצבנו, שנועדו לשמור על הסדר הציבורי ובטחון הציבור".

ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי, הדגיש: "אגף התנועה נערך לתת את המענה המיטבי לחוגגים ולשאר משתמשי הדרך, במטרה לסיים את ההילולה בשלום ובבטחה".