אור אסרף הובא למנוחות: "הצלחנו להחזיר אותך מההר הביתה"

אלפים ליוו ביישוב להבים את את המטייל הישראלי שנהרג בנפאל בדרכו האחרונה. אביו ספד לו: "נולד לנו אוצר נדיר וחששנו שיום אחד תיגזל מאיתנו". אחותו: "נסיך אמיץ ויפה תואר שלי"

"החזרנו את אור הביתה". אסרף (באדיבות המשפחה)

סוף המסע: אור אסרף, המטייל הישראלי שנהרג באסון רעידת האדמה בנפאל, נטמן היום (רביעי) ביישובו להבים. גופתו של אסרף אותרה ביום ראשון, על ידי יחידת חילוץ ישראלית בליווי אביו פטריק וחבריו ליחידת אגוז, והוטסה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חבריך ליחידה חילצו אותך במבצע ארוך, מורכב ומסובך, תוך נטילת סיכון גדול של החיים שלהם", ספד פטריק אסרף לבנו. "עקפת מטיילים אחרים כי הרגשת שצריך להספיק יותר: נופי הרים מושלגים, קולות ציפורים ונהר שוצף לצדך. מטיילים ראו אותך וכולם דיווחו על מטייל שנהנה מכל רגע בטבע. 80 שנה לא רעדה האדמה, היא המתינה לך. לאדם כמוך שיעיר אותה מתרדמתה. הערוצים בהם נעת החלו לנוע, מנערים חלקי הרים שלמים כאילו היו אבק. הצלחנו להחזיר אותך מההר הביתה. נולד לנו אוצר נדיר וחששנו שיום אחד תיגזל מאיתנו".

"מלאך שומר שלי, עכשיו ממש כואב לי כי עכשיו אתה לא פה איתי", ספדה לו בדמעות אחותו אלה מעל לקברו. "אני מקווה שהביאו לך גיטרה חדשה כי את שלך השארת כאן. תודה שבנית איתי מבצרים מכריות. שקמת איתי בשש בבוקר בשבתות. שהשגחת אליי מרחוק ושיגעת את ההורים כל פעם שהיה לי חבר. מלאך שומר שלי, עכשיו אתה באמת מלאך. הגרון חנוק מדמעות.

"לא תספר לי בהתרגשות על שיר של אריק ברמן. לא תנגן לי 'היום יום הולדת' במפוחית. כבר לא תקרא לי אחותי היפה. לא תיקח אותי ואת נדב לטיול במעיין. גיבור על שלי, הנסיך האמיץ ויפה התואר שלי. אני לא מאמינה שאנחנו צריכים להיפרד".

"כואב שאתה לא כאן", הלווייתו של אסרף (חדשות 2)

"לא היה לו סיכוי לשרוד את המפולת"

"המוות היה מהיר, הוא לא סבל", אמר מוקדם יותר פטריק אסרף לחדשות 2. "אנחנו עצובים שהוא נהרג, אבל שמחים שהחזרנו אותו הביתה. הוא היה בסביבה שהוא מאוד אהב - אהב ו'בלע' טבע גם בארץ וגם בחו"ל, טייל בארץ לרוחבה ולאורכה, הוא היה מאושר".

האב המריא בשבוע שעבר בתקווה למצוא את בנו בחיים, אך לדבריו "כשהגענו לשטח הבנו שהמשימה הולכת להיות מאוד מורכבת - אם בכלל אפשרית. השטח עבר באמת רעידת אדמה נוראית. אפשר לומר שזה נראה כמו פצצת אטום שנופלת, והמצב היה יכול להיות יותר גרוע אם הוא היה נשאר שם".

"לא היה לו סיכוי לשרוד את המפולת. האופטימיות הייתה זהירה. עם הזמן איבדנו את האופטימיות, אבל לא איבדנו תקווה לרגע", אמר אמש אסרף עם נחיתתו בארץ יחד עם גופת בנו. האב שיבח את אחוות הלוחמים של חבריו של אור שהצטרפו לחיפושים: "אנחנו הפסדנו בקרב אבל ניצחנו במערכה".

הטיול של אחרי הצבא הסתיים בטרגדיה

סיפורו של אסרף התפרסם לאחר שאמו אורית הגיעה בשבוע שעבר לנמל התעופה בן גוריון כדי לקבל את פני הנוחתים בישראל עם שלט הנושא את שמו. לאחר שהבינה כי בנה אינו בין השבים, עברה האם המודאגת בין המטיילים הצעירים בניסיון לגלות פרטים חדשים על מקום הימצאו של בנה, שלא יצר קשר עם בני המשפחה מאז רעדה האדמה בנפאל.

אסרף, לוחם ביחידת אגוז שאף נפצע במבצע צוק איתן בשכונת סג'עייה, נחשב במשך ימים לאחר האסון למנותק הקשר האחרון מבין מאות המטיילים הישראלים בנפאל. יחד עם אביו פטריק, יצאו בסוף השבוע למדינה מוכת האסון גם חבריו ליחידה, על מנת לסייע במאמצי החיפוש באזור שבו נראה לאחרונה.