9 פצועים מאוקראינה נחתו בישראל

לא משאירים פצועים בשטח: ישראל קיבלה את פניהם של תשעה פצועים מהמהומות באוקראינה שנחתו בנתב"ג ופונו מיד לאשפוז בבית החולים קפלן ובבית החולים הדסה עין כרם בירושלים

ישראל נחלצת לעזרת העם האוקראיני: תשעה פצועים מהמדינה האירופאית נחתו הערב (ו') בנמל התעופה בן גוריון לצורך אשפוז בארץ. שבעה מהפצועים פונו לבית החולים קפלן ברחובות, והשניים הנותרים לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל תשעת הפצועים הגיעו בטיסה אחת שנחתה בישראל סמוך לשעה 17:30. מבית החולים קפלן נמסר כי בשערי חדר המיון נערכו הרופאים לקראת הגעתם של הפצועים עם צוות מתוגבר. עדיין לא ברור מהי הגדרת מצבם הרפואי של שבעת הפצועים המאושפזים בבית החולים קפלן, ומה סוג הפגיעות שמהן הם סובלים.

מהמרכז הרפואי הדסה נמסר כי "ליחידת הטראומה של בית החולים הדסה עין כרם הגיעו שני גברים אוקראינים שנפצעו במהלך הפרות הסדר. גבר אחד בסוף שנות ה-20 לחייו, במצב בינוני ובהכרה. הגבר השני, בסוף שנות ה-30 לחייו, במצב בינוני ויציב. שני הפצועים עוברים בדיקות ואבחון על ידי צוות הרופאים ובהמשך יועברו לאשפוז במחלקות בית החולים".

כל הפצועים פונו לביה"ח (דוברות רשות שדות התעופה)

בינתיים: נמשכת המתיחות בין ארה"ב לרוסיה

נשיא ארצות הברית ברק אובמה לא מוותר על הדיפלומטיה וממשיך במאמציו להשגת יציבות בחצי האי קרים. בשיחה שניהל לפנות בוקר עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, קרא אובמה לפתור את המשבר באוקראינה בדרכי שלום, על ידי תכנית מסודרת להסגת הכוחות הרוסים במדינה.

המתיחות נמשכת. אובמה ופוטין (רויטרס)
במהלך השיחה השנייה בין השניים בשבוע האחרון, הדגיש אובמה את סעיפי התכנית הדיפלומטית, שעליה עמלים בימים האחרונים בכירים אמריקנים. על פי התכנית, רוסיה תוציא את כוחותיה מהבסיסים הצבאיים בחצי האי קרים, תאפשר לפקחים בינלאומיים להבטיח את זכויותיה של האוכלוסייה הרוסית באזור וכן תנהל מגעים ישירים על בכירים בממשל האוקראיני. כמו כן, ציין אובמה בפני פוטין כי פעולותיה של רוסיה אינן חוקיות ומהוות הפרה של הריבונות האוקראינית. "ישנה דרך לפתור את המשבר הזה בצורה דיפלומטית", נמסר הלילה בהודעה מהבית הלבן.

בהודעה שפורסמה לאחר השיחה מטעם הקרמלין, נמסר כי עדיין קיימים חילוקי דעות בין הממשל האמריקני לזה במוסקבה באשר לפתרון המשבר באוקראינה. "הרשויות החדשות בקייב עלו לשלטון בהפיכה בלתי חוקית וקיבלו החלטות בלתי ראויות באי קרים", נמסר בהצהרה מטעם הנשיא פוטין. "רוסיה לא יכולה להתעלם מקריאות לעזרה ופועלת בהתאם, תוך ציות מלא לחוק הבינלאומי".