בכיר במחוז צפון של המשטרה: "אנחנו ומע"צ היינו מוכנים – גופים אחרים לא"

במהלך הסופה הקשה שפקדה את ישראל, עמלו שוטרי מחוז צפון ללא הפסק על מנת לדאוג לתושבי האזור. אבל, למרות המאמצים אזורים שלמים היו נצורים וללא חשמל. גורם בכיר במחוז הצפוני הסיר את האחריות למה שהתרחש מהמשטרה וממע"צ

רכבים רבים נתקעו בסופה (חדשות 2)

משטרת מחוז הצפון עמלה רבות היום (שבת) על מנת לדאוג לפתיחת הכבישים ומניעת עומסי תנועה באזור. למרות עבודתם, יישובים רבים בצפון, נותרו נצורים. גורם בכיר במשטרה מסיר אחריות על המצב ואומר: "גופים אחרים הם אלו שלא היו ערוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום ערך מפקד מחוז הצפון ניצב רוני עטיה סיורים במספר מוקדים שבהם ירד שלג כבד. בין היתר, ביקר עטיה בעיר צפת ובכפר בית ג'אן. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר מפקד המחוז: "אנחנו מאוד מרוצים משיתוף הפעולה עם כל כוחות ההצלה והכי מרוצים מכך שלא היו פגיעות בנפש בשל תנאי מזג האוויר".

אולם גורם בכיר במשטרת מחוז הצפון חולק על עטיה בנוגע לשיתוף הפעולה עם גורמים אחרים. "אנחנו ומע"צ היינו ערוכים בהתאם", אמר הגורם, "אך לצערינו גופים אחרים לא היו ערוכים. דבר אשר גרם לכך שישובים רבים היו נצורים ונוצרו פקקי תנועה ארוכים. מהדברים האלה צריך ללמוד את הלקחים כדי להימנע ממצב דומה באירוע הבא".

למרות המחלוקת בין בכירי המשטרה, כל הגורמים מסכימים כי על הציבור להימנע מהגעה לצפת ולבית ג'אן ביומיים הקרובים. "אני פונה לציבור, לכל הסקרנים", אמר עטיה. "אל תגיעו היום או מחר לאזור. תנו למשטרה לעשות את שלה ולפתוח את הכניסות לאותם ישובים הסוגרים כבר יומיים. השלג ישאר גם במהלך השבוע אז יהיה ניתן לנסוע לצפון ולהתרשם מממנו".

שוטרי המחוץ הצפוני במיוחד במשטרת ראש פינה צפת וכרמיאל, פעלו ביממה האחרונה במרץ ובאופן כדי לטפל ולמנוע פקקי תנועה בין כביש רמלה לבית ג'אן. במשטרה הוצבו מחסומים ומנעו עליית רכבים של סקרנים אשר רצו להתרשם מהשלג.