מאמנה של לי קורזיץ: "היא הספורטאית הישראלית הגדולה בהיסטוריה"

נבחרת השיט הישראלית בבוזיוס שבברזיל מתכוננת ליום היסטורי מחר - הגולשת לי קורזיץ תעמוד על הפודיום בפעם השלישת ברציפות כאלופת העולם, ואולי לצידה תעמוד גולשת ישראלית נוספת - מעיין דוידוביץ'. למאמן של קורזיץ שהוביל אותה לזכיות הרצופות וגם לאכזבה באולימפיאדה האחרונה אין ספק: "היא הגדולה מכולן"

"הספורטאית הישראלית הגדולה מכולן", קורזי (רויטרס)

המאמן של לי קורזיץ שהבטיחה הערב את הזכייה הרביעית שלה בקריירה באליפות העולם מנסה לשכנע את עצמו לצנן את ההתלהבות. מחר ייערך השיוט האחרון, ואם קורזיץ תחצה את קו הסיום, אפילו במקום האחרון, היא תעלה על הפודיום כמנצת הגדולה ותשמע את ההמנון הישראלי על אדמת בוזיוס שבברזיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה יום טוב מאוד למרות הרוחות החלשות", אמר בן פינקלשטיין מאמנה של קורזיץ בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "לדעתי לי היא הספורטאית הישראלית הגדולה ביותר בכל הזמנים", הוא קובע. "כבר שלוש פעמים ברציפות שהיא אלופת העולם, וזה לא סתם. היא פשוט ענקית - גם בספורט, אבל בעיקר כבנאדם".

"יש בי כל כך הרבה שמחה, האליפות הזאת מתוקה מכולן", כתבה הערב קורזיץ בעמוד הפייסבוק שלה. "הבנתי שיש בי אהבה והיא מנצחת הכל, לא משנה איזו רוח. לראשונה אני מרגישה באמת אלופת עולם מבפנים. ניצחתי את עצמי ואת המחסומים המנטאליים עם רוח ובלי"

הספורטאית הראתה גם איך מפרגנים בענק וסיימה עם המשפט הבא - "המון בהצלחה מחר למעיין (דוידוביץ'). הלוואי ויהיה פודיום כחול לבן אצל הגברים עם נמרוד ואצל הנשים".

פינקלשטיין לעומתה עדיין מבקש לצנן את ההתלהבות ולחכות עוד כמה שעות. "אנחנו עדיין חוששים, יש עוד יום שיוטים אחד והיו דברים מעולם. היא חייבת לסיים את השיוט ולעבור גם בדיקות של ציוד ואז נוכל לחגוג בגדול". כששאלנו אותו האם הזכייה הגדולה מדגישה עוד יותר את תחושת ההחמצה מהאולימפיאדה האחרונה בלונדון, אז פספסה הגולשת הישראלית המדלייה ביום השיוטים האחרון, הוא ניסה לענות בדיפלומטיות ואמר כי "תמיד תהיה לנו את תחושת ההחמצה, אבל אנחנו מקפידים לומר לעצמנו שהכל לטובה".

מחזיקים אצבעות - גם מעיין דוידוביץ' ונמרוד משיח בתמונת המדליות

מוקדם יותר הערב התבשרנו כי לי קורזיץ הבטיחה את אליפות העולם בפעם הרביעית בקריירה, ובפעם השלישית ברציפות. נכון להיום, ערב השיוט האחרון, מדורגת הגולשת הישראלית הבכירה ראשונה בהפרש של 21 נקודות מהמדורגת שנייה בטבלה - מעיין דוידוביץ'. לכן התואר מובטח לה, ובכך למעשה, הפכה קורזיץ את שיוט המדליות מחר לחסר חשיבות מבחינתה.

קורזיץ ניצחה את השיוט הראשון היום כשבעקבותיה הגיעה דוידוביץ' למקום השני, ולאחר שהבריטית בריוני שואו סיימה במקום ה-11. בשיוט האחרון קורזיץ סיימה במקום ה-18, אבל מאחר שזה היה השיוט הפחות טוב שלה בתחרות, ניתנה לה את האפשרות לוותר עליו, ובכך לקבוע עוד לפני שיוט המדליות שהיא אלופת העולם.

מעיין דוידוביץ' מדורגת שנייה בפער של שלוש נקודות מהבריטית, ו-14 נקודות מהצרפתייה המדורגת רביעית. משמעות הדבר היא ששיוט המדליות יהיה מבחינתה מלחמה גדולה על הזכות לעמוד לצידה של קורזיץ על דוכן המדליות.

גם בקרב הגברים היו חדשות טובות: לשחר צוברי ולנמרוד משיח היה שיוט אחד טוב מבין השניים היום. צוברי סיים חמישי בשיוט הראשון, ומשיח סיים שלישי בשיוט השני. משיח מדורג כעת במקום הרביעי, אחרי עשרה שיוטים, עם מספר נקודות זהה לזה שבמקום השלישי ובמקום החמישי. צוברי לעומתו, מדורג במקום השביעי בהפרש של 16 נקודות ממשיח, כך שנראה כי המלחמה האמיתית מחר תהיה של משיח, במטרה לזכות במדליה.