אור חזר הביתה: "הפסדנו בקרב"

גופתו של המטייל שנהרג ברעידת האדמה בנפאל נחתה בישראל. אביו פטריק, מלווה בחבריו של בנו ליחידת אגוז סיפר בהתרגשות על מאמצי החילוץ. "היה יכול להיות חמור יותר, אור יכול היה להישאר על ההר", אמר והוסיף: "גאה במדינה על ההתגייסות"

סוף המסע של אור אסרף: כמעט שבוע לאחר שיצא לחפש את בנו אור בנפאל, נחת הערב (שלישי) פטריק אסרף בישראל יחד עם גופתו. "אנחנו שמחים שאנחנו מביאים את אור הביתה. המצב יכול היה להיות יותר גרוע והוא היה יכול להישאר שם על ההר", אמר האב כשהוא מוקף בחבריו של בנו ליחידת אגוז שהצטרפו אליו למשימת החיפוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשהוא מוקף בחבריו הצעירים של בנו, סיכם האב את השליחות העצובה ביותר בחייו. "יצאנו לפני כשבוע לחפש את אור, והמטרה שלנו הייתה מאוד מאוד ברורה: אנחנו מחזירים את אור הביתה", אמר פטריק אסרף. "כשהגענו לשטח הבנו שהמשימה הולכת להיות מאוד מורכבת - אם בכלל אפשרית. השטח היה עבר באמת רעידת אדמה נוראית. אפשר לומר שזה ראה כמו פצצת אטום שנופלת בשטח. מדובר בתוואי שלא ניתן לברוח ממנו לשום מקום".

לא היה לו סיכוי לשרוד את המפולת, אור אסר (באדיבות המשפחה)

עוד סיפר האב על הדיווחים מבשרי הרעות שקיבל ממטיילים בימים שקדמו למציאת הגופה. "ככל שתמונת המצב הייתה יותר מדויקת, החיפושים היו יותר יעילים וגם יותר מסוכנים", שיחזר האב. "שלשום הגענו לקצה חוט, הגענו לאור. לא היה לו סיכוי לשרוד את המפולת. האופטימיות הייתה זהירה. עם הזמן איבדנו את האופטימיות, אבל לא איבדנו תקווה לרגע. אנחנו שמחים שאנחנו מחזירים אותו הביתה".

בהמשך שיבח האב את חבריו של בנו לסיירת אגוז, אשר שבו איתו ממשימת החיפוש המורכבת. "מאוד סימבולי שהחברים שלו מהיחידה עשו הכל, אחוות לוחמים ענקית וחברות אמיצה, ונסעו עד סוף העולם והסתכנו כדי למצוא אותו", אמר. "כשראינו את גודל הזוועה הבנו שהמצב יכול היה להיות גרוע יותר והוא יכול היה להישאר בסופו של דבר על ההר. אני גאה במדינה הזו. ראיתי עשרות צוותי חילוץ שמחפשים אחר מטיילים, זאת כשיש מדינות גדולות שלא שלחו אפילו אדם אחד למצוא את עשרות המטיילים שנעדרו באסון. אנחנו הפסדנו בקרב אבל ניצחנו במערכה, החזרנו את אור הביתה".

הטיול של אחרי הצבא הסתיים בטרגדיה

סיפורו של אור אסרף בן ה-22 נודע לאחר שאמו אורית הגיעה בשבוע שעבר לנמל התעופה בן גוריון כדי לקבל את פני הנוחתים בישראל עם שלט הנושא את שמו. לאחר שהבינה כי בנה אינו בין השבים, עברה האם המודאגת בין המטיילים הצעירים בניסיון לגלות פרטים חדשים על מקום הימצאו של בנה, שלא יצר קשר עם בני המשפחה מאז רעדה האדמה בנפאל.

אסרף, לוחם ביחידת אגוז שאף נפצע במבצע צוק איתן בשכונת סג'עייה, נחשב במשך ימים לאחר האסון למנותק הקשר האחרון מבין מאות המטיילים הישראלים בנפאל. יחד עם אביו פטריק, יצאו בסוף השבוע למדינה מוכת האסון גם חבריו ליחידה, על מנת לסייע במאמצי החיפוש באזור שבו נראה לאחרונה. לאורך השבוע האחרון עקבו בני משפחתו בדאגה אחר הידיעות המגיעות מנפאל. בראשית השבוע התממשו חששותיהם הגדולים ביותר, לאחר שחבריו ליחידה דיווחו מנפאל על איתור גופתו של אור בטרק שבלנגטנג.