הגזענות במכללה: התלמידה שנשלחה "לחזור לאתיופיה" מספרת על ההשפלה בכיתה

ביום ראשון השתתפה א', סטודנטית ממוצא אתיופי, בצעדת המחאה בת"א. אתמול, לטענתה, היא חוותה על בשרה יחס משפיל מצד מרצה שקראה לה "לחזור לאתיופיה". בשיחה עם חדשות 2 היא משחזרת את המקרה שתועד: "אני בשוק ממה שעבר עליי". במקביל החליטה הנהלת המכללה להשעות את המרצה עד בירור המקרה: "אין מקום לגזענות"

יום לאחר פרסום ההקלטה בחדשות 2 Online, בה נשמעת מרצה במכללה משמיעה הערות גזעניות כלפי תלמידה ממוצא אתיופי, מספרת הצעירה על תחושותיה הקשות בעקבות האירוע. במקביל הודיע מנהל המוסד החינוכי כי החליט להשעות את המרצה עד לקיום שיחת שימוע. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בשוק ממה שעבר עליי", משחזרת א', התלמידה שהשתתפה בתחילת השבוע בצעדת המחאה של בני העדה האתיופית בתל אביב. "הייתי כל כך גאה שלקחתי חלק בהמון שזעק בכיכר רבין, אבל יממה אחר כך המציאות פשוט טפחה על פניי", היא מדגישה.

אתמול במהלך שיעור בו דנו על הפגנת העדה פרץ ויכוח בין הסטודנטית ובין המרצה. במהלכו, טוענת הצעירה, התבטאה האחרונה בצורה חריפה שאף תועדה בהקלטה. בין היתר נשמעת המרצה אומרת כי "האתיופים משתלטים על המדינה" ולאחר מכן פונה לתלמידה ומטיחה בפניה: "שכחתם מאיפה באתם, תחזרי לאתיופיה".

חבריה של א' לכיתה לא נשארו אדישים לדברים ואמרו למרצה כי אסור לה להתבטא באופן זה. גם א' מצידה לא נשארה חייבת, הזכירה למורה כי היא מייצגת ארגון ושאת דעותיה תשאיר מחוץ לכיתה. לאחר פרסום ההקלטות, מספרת א' כי קיבלה עשרות טלפונים אשר הביעו בה תמיכה.

בעקבות האירוע הודיעה הנהלת המכללה כי החליטה להשעות את המרצה עד לבירור פרטי המקרה. "לאחר שאברר את המקרה לעמוק אקבל את ההחלטה", אמר מנהל המוסד והדגיש "כי במכללה שלנו אין מקום לגזענות ולומדים סטודנטים מכל גזע ודת".