אחרי המחאה ונסיונות הפיוס: איך תיראה העצרת הקרובה של בני העדה האתיופית?

כשברקע עדיין קולות ומראות הפגנת הזעם, ואחרי הניסיונות להנמכת הלהבות נערכים מובילי מחאת העדה האתיופית להמשך מאבקם. הערב יתכנסו המארגנים לדון בצעדים הבאים ובארגון עצרת בסגנון המחאה החברתית בשיתוף אמנים וגופים ציבוריים: "מעוניינים להגיע ל-30-40 אלף משתתפים"

"מעוניינים להגיע ל- 40 אלף משתתפים" (חדשות 2)

מובילי מחאת בני העדה האתיופית יתכנסו הערב (שלישי) כדי לתכנן את המשך מאבקם. על פי הערכות, מובילי המחאה מעוניינים לארגן עצרת המונים בסגנון המחאה החברתית בשנת 2011. "אם להפגנה האחרונה הגיעו כעשרת אלפים מפגינים לעצרת הקרובה אנו מעוניינים להגיע ל-30-40 אלף משתתפים", אומר אחד המארגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מועד לקיום העצרת טרם נקבע, ולטענת מארגני המחאה הם כבר קיבלו פניות רבות מגופים ציבוריים ומאמנים מובילים שמזדהים עם מאבקם ומעוניינים לקחת חלק באירוע.

שי פרדו, ממארגני המחאה, מציין כי הם אינם מסתפקים בתגובות חיוביות מצד הציבור וקריאות עידוד ברשתות החברתיות, אלא מעוניינים בהרחבת התמיכה בשטח."אנו רוצים שיבואו לעזור לנו לארגן את העצרת החשובה, לא רק לנו - אלא לחברה הישראלית כולה", הוסיף.

נתניהו הורה על הקמת ועדה ומעקב אחר ביצוע התכנית

אמש נפגשו, ראש הממשלה בנימין נתניהו השרים גלעד ארדן, יצחק אהרונוביץ, סופה לנדבר, אורי אריאל ונפתלי בנט, וכמה נציגים מהעדה האתיופית, בכדי לדון על דרכים לפתרון המשבר. במהלך הדיון הוחלט על הקמת ועדת שרים בראשות ראש הממשלה, שתעקוב אחר ביצוע התכנית וקידום פתרונות לנושאים נוספים.

לאחר המפגש אמרו הנציגים מהעדה כי הם מטילים ספק בדברי נתניהו. בנוסף הם ציינו את כי השרים היו המומים לאחר ששמעו את מצבם של יוצאי אתיופיה.