המחאה נמשכת: יוצאי אתיופיה מתכננים עצרת ענק

מעודדים מההצלחות בירושלים ובתל אביב, מתכננים מובילי מחאת יוצאי הקהילה האתיופית בישראל עצרת המונית גדולה. המארגנים מתכוונים להתנער מהפעולות האלימות ולהזמין אמנים להשתתף בה. "זה יהיה בסגנון המחאה החברתית", אמרו נציגיה

מחאת ענק. ארכיון (פלאש 90, הדס פרוש)

אחרי ההפגנות הסוערות בירושלים ובתל אביב, מארגני ומובילי מחאת יוצאי העדה האתיופית מתכננים את המשך המאבק. המארגנים מתכוונים לקיים בשבועות הקרובים עצרת מחאה המונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לעומת הפגנות הזעם בירושלים ובתל אביב, במהלכן נרשמו עימותים בין המוחים לבין המשטרה, העצרת הקרובה צפויה להיערך במתכונת רגועה יותר - במתכונת ההפגנות המחאה החברתית בקיץ 2011. עם זאת, ישנה מחלוקת בקהילה האתיופית, מאחר וקבוצה של צעירים יוצאי העדה סבורים כי יש להמשיך במחאת הזעם כפי שהתנהלה עד כה.

בשלב זה לא ידוע היכן תתקיים העצרת, אך מובילי המחאה מעריכים כי ישתתפו בה אלפי בני אדם. בנוסף, מספר אמנים מובילים כבר הביעו נכונות להשתתף באירוע.

נתניהו ונציגי העדה, היום (לע"מ)

נציגי העדה נפגשו עם נתניהו: "השרים היו המומים"

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון נרחב בנושא בהשתתפות השרים גלעד ארדן, יצחק אהרונוביץ, סופה לנדבר, אורי אריאל ונפתלי בנט, כמו גם נציגים מהעדה האתיופית. במהלך הדיון הוחלט על הקמת ועדת שרים בראשות ראש הממשלה, שתעקוב אחר ביצוע התוכנית וקידום פתרונות לנושאים נוספים.

הדיון נמשך כשלוש שעות ובמהלכו שטחו בני העדה את טענותיהם ובקשותיהם המרכזיות. לאחר המפגש אמרו הנציגים מהעדה כי הם מטילים ספק בדברי נתניהו. בנוסף הם ציינו את כי השרים היו המומים לאחר ששמעו את מצבם של יוצאי אתיופיה.