בני העדה האתיופית נפגשו עם ראש הממשלה: "להתייצב כאחד נגד תופעת הגזענות"

אחרי שנפגש עם החייל שהסרטון שבו תועד מוכה על ידי שוטרים הצית את המחאה שהסתיימה בהפגנה האלימה בתל אביב, נועד נתניהו עם נציגים מהעדה האתיופית. בתום הדיון הוחלט על שורת צעדים שיינקטו ובהם ועדה בראשות ראש הממשלה שתבחן את טענות המפגינים

נתניהו במהלך הדיון, היום (לע"מ)

אחרי מפגן הזעם האלים ברחובות תל אביב - קיים היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו דיון נרחב בנושא בהשתתפות השרים גלעד ארדן, יצחק אהרונוביץ, סופה לנדבר, אורי אריאל ונפתלי בנט, כמו גם נציגים מהעדה האתיופית. נתניהו הדגיש בפני הנוכחים כי יש "להתייצב כאחד נגד תופעת הגזענות, להוקיע אותה ולפעול לביעורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון נמשך כשלוש שעות ובמהלכו שטחו בני העדה את טענותיהם ובקשותיהם המרכזיות. בסיום המפגש הוחלט כי בשבועות הקרובים תובא להחלטת הממשלה הצעה לתכנית מקיפה שגובשה בשנה האחרונה בממשלה ואמורה לתת מענה לחלק מהבעיות.

יחד עם זאת, משרד ראש הממשלה ירכז את המעקב אחרי יישום התוכנית ותוקם ועדת שרים בראשות ראש הממשלה שיעקוב אחר ביצוע התוכנית וקידום פתרונות לנושאים נוספים. נוסף על כך, המשטרה תבחן את הטענות של יוצאי אתיופיה בישראל ליחס מפלה ותפעל לשרש תופעות אלו.

"עלינו להתייצב כאחד נגד תופעת הגזענות, להוקיע אותה ולפעול לביעורה. ועדת השרים שאעמוד בראשה יקדם תכניות לפתרון הבעיות שהועלו בפגישה בתחומי החינוך, הדיור, התרבות, הדת התעסוקה ועוד", הדגיש ראש הממשלה נתניהו בתום הפגישה.

עוד קודם לכן נפגש ראש הממשלה נתניהו עם החייל שתועד כשהוא מוכה על ידי שוטרים, דמאס פקדה. במהלך הפגישה אמר לו ראש הממשלה: "שמעתי שהיית תלמיד מצטיין בכפר הנוער, שאתה בהתנדבות בסופי שבוע. אני מאוד שמח לראות אותך כאן ואני רוצה להגיד לך שאני הזדעזעתי מהדבר הזה".

עוד הוסיף נתניהו: "אנחנו לא יכולים לקבל את זה, המשטרה מטפלת בזה ונצטרך לשנות את הדברים. שמעתי גם שאמרת שאתה לא רוצה לשמוע על אלימות וזו אמירה מנהיגותית. אולי דברים טובים ייצאו מהדבר הקשה שעברת". פקדה אמר בצאתו מהפגישה עם נתניהו כי "ראש הממשלה אמר לי שהדברים יטופלו. צר לי על מה שקרה אתמול. אני בעד ההפגנה אבל נגד האלימות. אני לא יודע אם אני סמל, אני מרגיש שהעדה מגובשת".