המפגינים בכיכר: "שהמשטרה תפסיק להתעלל בדור שלנו"

על רקע המחאות האלימות בכיכר רבין בת"א שבים ומדגישים צעירי הקהילה האתיופית את גודל השבר בינם לבין המשטרה, ביחס המשפיל שמגלים כלפיהם נציגי החוק. "ילדים בשכונה שלי חוטפים מכות משוטרים סתם", אמרה אחת המפגינות. "פעם הייתי גאה בשוטרים, היום אני יורקת כשאני רואה אותם"

בזמן שבמשטרה מופתעים מהיקף הזעם שמגלים המפגינים יוצאי אתיופיה, מגלים בני הקהילה כי זרעי המחאה נזרעו בקרקע כבר לפני שנים. "אנחנו חיים בארץ כבר יותר מ-20 שנה ואני מתביישת", אמרה אחת המפגינות בכיכר רבין בתל אביב. "לא נחיה עם החרא הזה יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצד השיא שנרשם אמש (ראשון) במחאת האתיופים, מתייחסים צעירי העדה לסיבות שהובילו להפגנה הטעונה כל כך ואומרים כי לאורך כל השנים הכתובת הייתה על הקיר.

"שהמשטרה תפסיק להתעלל בדור שלנו, ואנחנו רוצים שוויון וצדק בין כולם", אמרה אחת המפגינות בתל אביב. "בשכונה שלי בפתח תקווה הילדים חוטפים מכות משוטרים סתם, על זה שהם יוצאים לבלות עם חברים".

גם הצעת המפכ"ל בסוף השבוע האחרון למחוק את הרישומים הפליליים למפרי הסדר בהפגנה בירושלים התקבלה בחשדנות בקרב המפגינים. "המפכ"ל רוצה שאנחנו נשתוק, הוא רוצה שנסגור את הפה", הבהירה המפגינה. "לא נחיה עם החרא הזה יותר. עד שאני לא אראה בעיניים שלי את השינוי – אני לא מאמינה יותר".

רצף האירועים שהחלו עם פרסום תיעוד תקיפתו של החייל ממוצא אתיופי, מהווים מבחינת המפגינים טיפה בים של קיפוח ארוך שנים. "נולדתי בארץ, אנחנו כבר 20 שנה פה ואני מתביישת", אמרה המפגינה. "פעם הייתי מסתכלת בגאווה על שוטרים, היום עכשיו אני יורקת על הרצפה כשאני רואה אותם. אנחנו רק רוצים שוויון בין כולם, ורק כנראה שהמצב משתפר אנחנו נפסיק".