רה"מ נתניהו: "נברר את טענות בני העדה, אין מקום לאלימות"

על רקע המחאה של יוצאי אתיופיה שיצאה משליטה הערב בתל אביב, ראש הממשלה נתניהו קרא להרגעת הרוחות ולהשבת הסדר: "אין מקום להפרות חוק שכאלה". נתניהו יכנס מחר דיון בהשתתפות נציגי יוצאי אתיופיה, בהם גם החייל דמאס פקדה שצולם כששוטרים מכים אותו

קורא להרגעת הרוחות. נתניהו (קובי גדעון, לע"מ)

יש מקום לבירור הטענות - ולהרגעת הרוחות: זהו המסר שיוצא הערב (ראשון) מלשכת ראש הממשלה נתניהו, על רקע התלהטות המחאה של יוצאי אתיופיה בתל אביב שיצאה משליטה והפכה למהומה של ממש בלב העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש מקום לברר את כל הטענות, אבל אין מקום לאלימות והפרות חוק שכאלה", אמר הערב נתניהו לאחר ששוחח עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' - וקרא להשבת הסדר על כנו.

מחר יכנס נתניהו דיון בהשתתפות נציגי יוצאי אתיופיה, לרבות החייל דמאס פקדה, שצולם כששוטרים מכים אותו. בישיבה ישתתפו גם נציגי משרדי בטחון הפנים, הרווחה, הקליטה, הפנים, מרכז השלטון המקומי ומפכ״ל המשטרה.

המחאה בכיכר רבין, הערב (חדשות 2)

"זהו רגע עצוב במדינה, מדובר בצעירים שנולדו בארץ, בוגרי מערכת החינוך והצבא, חולמים ומדברים בעברית רהוטה ומוצאים שוב ושוב את עצמם אובדי עצות מול יחס משפיל ומעליב של החברה", כתב הערב יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג.

הרצוג תקף את ראש הממשלה נתניהו ואמר: "נקווה שהזחיחות שאפיינה את ראש הממשלה עד עכשיו תתפוגג לנוכח מציאות של הזנחה, גזענות ואטימות לב כלפי השונה במדינה המהווה פצצה מתקתקת מתחת לפני השטח. מה שקרה הערב זו רק ההתחלה ונורת אזהרה למה שצפוי פה תחת ממשלה מנותקת ומתנשאת המשפילה ומזניחה את אזרחיה".

שרת הקליטה: "גיבשנו המלצות דרמטיות לשילוב יוצאי אתיופיה"

מי שאמורה לטפל במצוקות של יוצאי אתיופיה, שרת הקליטה סופה לנדבר, הגיבה אף היא הערב למתרחש: "אני מקשיבה לקול זעקת המפגינים יוצאי אתיופיה. כשרה שיודעת ומכירה את תלאות העולים שהגיעו מאתיופיה, אני יודעת ומחויבת לכך שעל כלל הגורמים לתת פתרונות לקשיים ולגזענות מהם סובלים יוצאי אתיופיה בישראל, לא מדובר במס שפתיים".

"המשרד בראשותי עומל בשנה וחצי האחרונות על גיבוש מדיניות חדשה לשילוב יוצאי אתיופיה, ההמלצות דרמטיות ואנו עומדים להעלות אותם בממשלה בתקופה הקרובה", הוסיפה לנדבר שצפויה להמשיך בתפקידה.