החייל שהוכה: "מגנה אלימות נגד שוטרים ואזרחים"

בעקבות ההסלמה החדה בהפגנת בני העדה האתיופית בתל אביב, קרא החייל דמאס פקדה לצדדים לחדול מאלימות ולשוב לגבולות המחאה הלגיטימיים. "אני מגנה אלימות נגד שוטרים ונגד אזרחים", אמר החייל לחדשות 2. קודם לכן שוחח פקדה עם הרמטכ"ל איזנקוט וביקש ממנו לשפר את תנאי שירותם של החיילים האתיופים

לנוכח המהומות בין מפגינים בני הקהילה האתיופית לכוחות המשטרה בלב תל אביב, קורא הערב (ראשון) החייל דמאס פקדה לצדדים לחדול מגילויי האלימות ולהמשיך במחאה בגבולות החוק: "אני מגנה אלימות נגד שוטרים ואזרחים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פקדה, מי שהצית את גל המחאה של בני העדה האתיופית, מבקש הערב להרגיע את האווירה הגועשת ולבלום את ההסלמה. בדברים שאמר לחדשות 2, פנה החייל לחבריו ולכוחות המשטרה וביקש מהם לחדול מגילויי האלימות.

מהומות בכיכר רבין (חדשות 2)

"אני שם עם כל העדה והקהילה, ואני מגנה אלימות נגד השוטרים ונגד האזרחים", אמר פקדה בשיחת טלפון. "אני רוצה שהכל יתנהל בצורה טובה ושתהיה הפגנה חוקית וטובה בלי אלימות. לא נגד שוטרים ולא נגד אזרחים". קודם לכן שוחח פקדה עם הרמטכ"ל אייזנקוט וביקש ממנו לדאוג לחיילים יוצאי אתיופיה.

בעת שהמפגינים חסמו את נתיבי אילון מוקדם יותר הערב, הביע החייל תמיכה במאבקם המשותף והצטער על כך שנשללה ממנו האפשרות לעמוד לצדם מתוקף היותו חייל בשירות חובה בצה"ל.

חרף ההגבלות שהוטלו עליו, הביע החייל את תמיכתו במפגינים שיצאו לשטוף את הצמתים. "כואב לי הלב שאני לא אתכם, נשבע לך", כתב דמאס במסרון לחדשות 2 בצער על כך שנשללה ממנו הזכות לעמוד לצד האלפים בני העדה.

בהמשך לתהודה הציבורית הנרחבת שלה זכה בעקבות פרסום בתיעוד, העלה החייל בשבוע שעבר הודעה בעמוד הפייסבוק שלו שבה הציג את גרסתו לאירוע. "הותקפתי בגלל צבע העור שלי", כתב. "אחים שלי, דודים שלי וחברים שלי מותקפים שוב ושוב בגלל צבע עורם. הצבא אסר עליי להגיע להפגנה. הייתי רוצה לזעוק לשמיים, לצעוק בקול חזק ולהשמיע את מה שהיה באותו רגע, אבל אני שומר חוק ולא אגיע".