החייל שהצית את המחאה: "כואב לי הלב שאני לא אתכם"

חרף האיסור שהוטל עליו לקחת חלק במחאות בני העדה האתיופית על יחסה של המשטרה כלפיהם, שלח החייל דמאס פיקדה מסר של תמיכה במפגינים והביע את צערו על כך שנשללה ממנו האפשרות לעמוד לצדם. "הייתי רוצה לזעוק לשמיים, לצעוק בקול חזק ולהשמיע את מה שהיה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו

החייל דמאס פקדה (פייסבוק)

לאחר שנאסר עליו להשתתף בהפגנת בני העדה האתיופית הערב (ראשון) בתל אביב, מביע החייל שהצית את גל המחאה את תמיכתו במפגינים ואת תחושת ההחמצה מכך שהוא אינו יכול לעמוד לצדם: "כואב לי הלב שאני לא אתכם", כתב החייל במסרון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שאלפים מבני הקהילה האתיופית חוסמים את נתיבי איילון כחלק ממחאתם נגד יחסה של המשטרה כלפיהם, נאלץ החייל דמאס פיקדה לעקוב אחר ההתפתחויות מסלון ביתו. מי שהצית את גל המחאה לאחר שתועד כשהוא מותקף בידי שני שוטרים ללא כל סיבה, הונחה בשבוע שעבר בידי הצבא של לקחת חלק במחאות הציבוריות, מתוקף היותו חייל בשירות סדיר בצה"ל.

הבעת תמיכה ותחושה של החמצה. הודעת החייל (חדשות 2)

חרף ההגבלות שהוטלו עליו, הביע החייל את תמיכתו במפגינים שיצאו לשטוף את הצמתים. "כואב לי הלב שאני לא אתכם, נשבע לך", כתב דמאס במסרון לחדשות 2 בצער על כך שנשללה ממנו הזכות לעמוד לצד האלפים בני העדה.

בהמשך לתהודה הציבורית הנרחבת שלה זכה בעקבות פרסום בתיעוד, העלה החייל בשבוע שעבר הודעה בעמוד הפייסבוק שלו שבה הציג את גרסתו לאירוע. "הותקפתי בגלל צבע העור שלי", כתב. "אחים שלי, דודים שלי וחברים שלי מותקפים שוב ושוב בגלל צבע עורם. הצבא אסר עליי להגיע להפגנה. הייתי רוצה לזעוק לשמיים, לצעוק בקול חזק ולהשמיע את מה שהיה באותו רגע, אבל אני שומר חוק ולא אגיע".