מאבק נגד השעון: האם ובתה שנכלאו בנתב"ג יגורשו?

אחרי שבתו התינוקת ובת זוגו לא הורשו להיכנס לישראל, פועל סלבה קוזקוב במלוא המרץ למנוע את גירושן. "אני מקווה לשכנע את השופט שהיא אכן הבת שלי", אמר האב עם הגשת הערעור על כליאתן. שרת הקליטה לנדבר: "נעשה את כל המאמצים לסייע לבחור הצעיר במאמציו להשאיר את יקיריו בארץ"

האב במאמץ אחרון להשארת בתו ובת זוגו בארץ: ב-1:35 הלילה (בין ראשון לשני) תצא טיסה לאוקראינה ואם לא יחול שינוי בהחלטת רשות ההגירה, בתו בת השנה ושלושה חודשים של סלבה קוזקוב ובת זוגו יגורשו מהארץ מבלי לפגוש אותו. "הן כלואות בנתב"ג כבר שלושה ימים, לא נותרו לי דמעות יותר", סיפר קוזקוב - שהגיש ערר דחוף לביטול ההחלטה - לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוזקוב בן ה-26, ששב השנה לישראל כתושב חוזר, מחכה בנתב"ג כבר שלושה ימים במטרה לפגוש את בתו אדלינה ובת זוגו אלכסנדרה רוסנק, שאותן לא ראה כבר ארבעה חודשים. הבוקר הוא הגיש ערר לבית הדין לערעורים של רשות ההגירה על ההחלטה לגרשן, ובשעות הקרובות ידון בית הדין בבקשה.

"הבאתי איתי את תעודת הלידה ויותר מ-500 תמונות שלי ושל בתי, אני מקווה שזה ישכנע את השופט שהיא אכן הבת שלי, למרות שהשוטרת בגבול לא האמינה", אמר הבוקר קוזקוב לחדשות 2 Online. 

האם והבת

"יש לי כמה שעות כדי לנסות להשאיר אותן בארץ"

לאחר הפרסום אתמול בחדשות 2 Online קיבל סלבה טלפונים רבים מחברים וקרובי משפחה מודאגים. בין המתקשרים הייתה גם שרת הקליטה סופה לנדבר, שהבטיחה כי תנסה לסייע לצעיר המחזיק בתעודת תושב חוזר ומלווה על ידי משרד הקליטה בהקמת העסק שלו לעיצוב גרפי. "אנו נעשה את כל המאמצים לסייע לבחור הצעיר במאמציו להשאיר את יקיריו בארץ", אמרה השרה לנדבר לחדשות 2 Online.

לנדבר הדגישה כי סלבה "מלווה על ידי השלוחה הצפונית של משרד הקליטה זה מספר חודשים. סוגיית סירוב הכניסה היא באחריות משרד הפנים, אך אעשה ככל שאוכל כדי לסייע לו להשאירן כאן, עד אשר יסדיר את שהותן".

בינתיים, קוזקוב לא מבזבז דקה ומתרוצץ בנבכי הבירוקרטיה הישראלית כדי לנסות לחלץ את בתו ובת זוגו מהמעצר בנתב"ג, ושילם אגרה של קרוב ל-700 שקלים ושכר עורך דין כדי לערער על ההחלטה: "יש לי כמה שעות כדי לנסות להשאיר אותן בארץ ואני לא אוותר, אעשה את הכל", הסביר.

"לא אוותר, אעשה את הכל" (עזרי עמרם, חדשות 2)

רשות ההגירה סירבה לאשר את כניסתן של אלכסנדרה ואדלינה, שכלואות בנתב"ג כבר שלושה ימים, מכיוון שהאם לא הצליחה לשכנע את הנציגה בכניסה לארץ כי הן לא מהגרות עבודה. ברשות ההגירה והאוכלוסין מסרו כי לפני חודשיים שני צעירים מאוקראינה ניסו להיכנס לארץ ומסרו את שמו של קוזקוב, שענה לטלפון ואמר כי הוא מכיר את אחד מהם. לאחר שגורשו השניים, המקרה הוכנס לתיקו האישי ומהווה את אחת העילות בגינן לא מאשרים את כניסתן של בת זוגו ובתו.

סלבה טען לעומת זאת כי הוא מעולם לא שוחח עם השניים שניסו להיכנס לארץ, ואחד מהם הוא מכר משנים שעברו. כששאלו אותו הוא אישר שהוא מכיר אותם ופה לטענתו נגמר הסיפור, והוא לא חשב שזה יסבך אותו ואת משפחתו - שכעת מחכה להכרעת בית המשפט.

מרשות ההגירה נמסר אמש: "האם ובתה נחתו בישראל מבלי שהסדירו זאת מראש והצטיידו באישור מתאים, על אף שמטרת בואן, לטענת האם, אינה ביקור מן המניין. הטענות שהועלו על ידי האם לא הוכחו בשום דרך, הן על ידי האם עצמה והן על ידי האזרח הישראלי שאליו הגיעה. נבהיר כי לפני כחודשיים סורבו שני אזרחים אוקראינים אשר הגיעו אף הם לאותו אזרח ישראלי ולאחר תשאול התברר כי התכוונו לעבוד כאן בניגוד לחוק, בידיעתו. האדון יוכל להזמין את הנוסעת יחד עם בתה כמקובל".

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv