משפחות ההרוגים נפגשו בבית הכנסת

תשעה ימים אחרי הפיגוע הרצחני בבית הכנסת בהר נוף, בני משפחתו של השוטר זידאן סייף הגיעו לזירת הפיגוע ופגשו את משפחות המתפללים שנרצחו. יחד חנכו כולם חדר לזכרו של סייף. לאורך הביקור כולו ניגשו תושבי השכונה למשפחתו של השוטר כדי לומר תודה

בית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף ידע בימים שמאז הטבח הנורא אין ספור מבקרים, אבל דבר לא היה דומה לקבלת הפנים שנערכה למשפחת השוטר זידאן סייף. סייף היה מהראשונים להגיע למקום ונהרג יחד עם ארבעת המתפללים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הוא זכה לדבר גדול מאוד", אמר הרב יעקב משה שפיצר, מרבני שכונת הר נוף, לבני משפחתו של זידאן. "הוא נתן את החיים שלו בשביל להציל אחרים". הוריו של זידאן, אשתו ויתר בני המשפחה ביקשו לראות את המקום שבו נפל ולפגוש את האנשים שלמענם לחם במחבלים.

חנכו ביחד חדר לזכרו של סייף (חדשות 2)

בכל זמן הביקור ניגשים תושבים השכונה לבני משפחת סייף ומבקשים להגיד תודה. "אני הייתי פה למטה במטבח והיחיד שלא יצא החוצה, פחדתי", סיפר אחד מניצולי הטבח. "כשהוא הגיע הוא היה כמעט הראשון. גיבור חזק באמת, הציל את כולנו".

ברית של עצב ותקווה (חדשות 2)

אחרי המפגש בבית הכנסת המשיכו בני המשפחה לאולם סמוך שנחנך על שמו של זידאן, שם פגשו במשפחות המתפללים שנהרגו. "אהובי, הבטחת שלא תעזוב אותי והנה עזבת", אמרה בבכי רינאל סייף, אלמנתו של זידאן. "אין מילים לנחם את משפחות הנרצחים ואין מילים להקל על האלמנות. אני אומרת לכם, אני איתכם ואני מרגישה וחשה את כאבכם".

זידאן סייף (חדשות 2)

ברית הדמים בין החרדים לדרוזים - שני המגזרים ששילמו את המחיר הכבד ביותר בגל הטרור האחרון - נראית היום חזקה מאי פעם: מצד אחד של השולחן המשפחה מיאנוח-ג'ת ומהצד השני האלמנות והיתומים מהר נוף. באמצע יש הרבה מאוד עצב, אבל גם תקווה.