עקב איומים: תוגברה האבטחה סביב ראש העיר אשקלון

המשטרה החליטה להעלות את האבטחה סביב איתמר שמעוני לרמה 6 – הגבוהה ביותר – וזאת בעקבות מכתב איום שהתקבל בלשכתו. הרקע למכתב האיום הוא החלטתו השנויה במחלוקת מהשבוע שעבר למנוע העסקת פועלים ערבים סמוך לגני ילדים בעיר

מכתב האיום על שמעוני (פלאש 90)

החלטתו השנויה במחלוקת של ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני למנוע העסקת פועלים ערבים סמוך לגני ילדים בעירו עוררה בשבוע שעבר סערה וגינויים מכל רחבי הקשת הפוליטית. כעת מתברר כי מלבד תגובות של אנשי ציבור, ללכת ראש העיר הגיע גם מכתב איום שהוביל את המשטרה להגביר את האבטחה סביבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איתמר תדע, הוזמן עבורך חיסול", נכתב במכתב שהגיע ללשכתו של שמעוני. "אתה בסכנת חיים ממשית, כדאי לך להתפטר מיד, אתה לא תהיה יותר ראש עיריית אשקלון. טרוריסט לא יהיה ראש עיריית אשקלון. החיסול זה רק עניין של זמן". בעקבות המכתב הוחלט במשטרה שלא לקחת סיכונים ולהעלות את רמת האבטחה לרמה 6 - הרמה הגבוהה ביותר.

בעקבות האיומים הוחלט במחוז הדרומי של המשטרה להדק את השמירה על ראש העיר, ובמקביל נשלח מכתב האיום לבדיקה של המחלקה לזיהוי פלילי - בניסיון לגלות את זהות השולח.

תוגברה האבטחה סביב שמעוני (פייסבוק)

בשבוע שעבר, יממה אחרי הודעתו של שמעוני על הפסקת עבודת הפועלים הערבים בעיר, הודיע משרד הפנים כי החלטתו אינה חוקית וכי עליו לבטל את הנחייתו. במכתב שנשלח לשמעוני על ידי מנהל מחוז דרום במשרד הפנים, נכתב כי החלטתו להפסיק את פעילותם של העובדים בעיר מוגדרת כאפליה.

בחודש מאי האחרון תוגברה האבטחה סביב שמעוני בנסיבות אחרות, לאחר שבמשטרה התקבל מידע על כוונה לפגוע בחייו. הרקע לאיומים היה ככל הנראה כוונתו של שמעוני לקיים מכרזים חוקיים להפעלת מתקנים בחוף הים באשקלון ולהסדיר את מתקני הפסולת, מה שהיה עד כה נחלתם של ארגוני הפשיעה שהרוויחו סכומי כסף גדולים.