הלם בבית"ר ירושלים: "נמנע אירוע רב נפגעים"

במועדון הכדורגל הירושלמי קיבלו בתדהמה את הידיעה כי פעילי חמאס התכוונו לבצע פיגוע באצטדיון טדי. "גאים לייצג את בירת ישראל", אמר בעל המועדון אלי טביב. "לגלות אפס סובלנות עם מי שמעוניין לפגוע במדינה". רה"מ נתניהו הגיב גם הוא למעצר המחבלים ואמר כי "יש עוד פעולות עלומות רבות נגד טרוריסטים"

"גאים לייצג את ירושלים" (פלאש 90, רויטרס)

הידיעה על מעצר חוליית חמאס, שתכננה לבצע פיגוע באצטדיון טדי בבירה, הדהימה את חברי ואוהדי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים - שסומנו על ידי המפגעים כמטרה במגרש הביתי שלהם, מבלי שהיו מודעים לכך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מודים לצה״ל ולשב״כ על כך שמנעו אירוע רב נפגעים", מסר אלי טביב, הבעלים של בית"ר ירושלים. "אנו גאים לייצג את ירושלים בירת ישראל וסומכים על כוחות הביטחון שעושים את עבודתם נאמנה, ובאופן אשר מעורר כבוד".

"מסקנה אחת ברורה עולה מן האירועים שסוכלו", המשיך טביב ואמר. "צריך לגלות אפס סובלנות ולהיות נוקשים כלפי כל מי שפוגע בביטחון המדינה ובאזרחים שלה, ולא לשלוח אותם לבתי ההבראה המכונים בתי הסוהר".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב למעצר חוליית המפגעים, וביקש לשבח את השב"כ וצה"ל על פעילותם: "סוכלו פעולות טרור מסוכנות מאוד שהיו יכולות לגבות הרבה קורבנות במדינתנו. זאת פעולה שפורסמה, אבל יש הרבה פעולות סיכול עלומות נגד הטרוריסטים. אנחנו פועלים יום ולילה כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל".

המחבלים שנעצרו (דוברות שב"כ)

חוליית חמאס שאומנה בחו"ל תכננה פיגועים ברחבי הארץ

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי בחודש ספטמבר האחרון נחשפה וסוכלה תשתית צבאית נרחבת של חמאס, שפעלה ברחבי איו"ש, לגיוס חוליות צבאיות ולביצוע פיגועים כנגד יעדים ישראליים. בין המטרות: פיגוע באצטדיון הכדורגל "טדי" בבירה, פיגועי מכוניות תופת וחטיפה - ופיגוע ברכבת הקלה.

פעילות התשתית הוכוונה על ידי מפקדת החמאס בטורקיה, ובה לקחו חלק פעילי חמאס צבאיים שהוכשרו בחו"ל, והוחדרו לשטח לצורך מימוש הפעילות. במסגרת החקירות נעצרו למעלה מ-30 פעילים והוסגרו שני רובים מסוג M-16, תחמושת וחומרים לייצור מטענים.

בחקירת העצורים נחשף מידע רב על פעילותה של התשתית. בין היתר, עלה כי חלק מהפעילים גויסו לפעילות בירדן, כבר בשנת 2012. הם עברו הכשרות צבאיות וקיבלו משימות, ומתחילת 2014 החלו להיכנס לשטח, כדי לקדם את הפעילות. בין משימותיהם: קיום מפגשים עם פעילים, הכנת תשתיות, ואיסוף מודיעין על יעדים לפיגוע.