הצעירים שחולצו מהנחל הגועש יזומנו לתחנת המשטרה

שעות ארוכות עמלו מתנדבי יחידת חילוץ מגילות להצלת הצעירים שנסחפו בנחל אוג. לאחר ששוחררו מבית החולים, הם צפויים להגיע לתחנת המשטרה לתת עדות. "מדובר במעשה לא אחראי", אמרו במשטרה. האזינו לרגעי הדרמה

חולצו מהנחל הגועש - ויזומנו לתחנת המשטרה: למעלה מ-50 מחלצים עמלו אמש (רביעי) במשך שעות ארוכות לחלץ את שני המטיילים שנתקעו על אי קטן בערוץ נחל אוג שבצפון ים המלח, שהזרימה בו הייתה חזקה למדי עקב הגשמים שירדו באזור. החילוץ אמנם הסתיים בשלום - אך במשטרה הורו לחקור את שני הצעירים, בני 23 ו-24, בחשד להתנהגות רשלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד מחוז ש"י במשטרה, ניצב קובי כהן, שיבח את המתנדבים על עבודתם המסורה - אך יחד עם זאת, הדגיש כי מדובר במעשה לא אחראי של הצעירים שהגיעו למקום ללא תיאום מראש ובתנאי מזג אוויר קשים ביותר. כהן הורה לבדוק את הנסיבות של האירוע כולו ולזמנם יחד עם הוריהם למשטרה לצורך כך.

עד שעות הלילה המאוחרות, עסקו מתנדבי יחידת חילוץ מגילות בשיתוף כוחות צה"ל בהצלת חייהם של שני הצעירים שהגיעו לאזור הנחל. לאחר מאמצים רבים שהושקעו, חולצו לבסוף שני הצעירים על ידי יחידת החילוץ 669 של חיל האוויר, כשמצבם מוגדר טוב. הם טופלו בבית החולים "קפלן" ברחובות ושוחררו לבתיהם לאחר בדיקה כללית וקביעה של הרופאים כי ניתן לשחררם.

החילוץ הדרמטי ברשת הקשר: "הכל מלא מים"

אתמול, משהבינו שהם תקועים בלב הנחל הגועש וזקוקים לחילוץ, הם יצרו קשר עם כוחות ההצלה: "אנחנו בנחל אוג, בקטע שהשביל השחור חוצה ומגיע לצומת אלמוג? לא, לפני השחור, אנחנו נמצאים בשלב שיש סיבוב וכולו מים ויש את הירידה", הכווינו את המחלצים בטלפון.

"אנחנו לא רואים את ההמשך, כולו מים, מים בגובה של מטר-מטר וחצי", המשיכו - עד להגעת הכוחות המחלצים.

המחלצים בנחל, אתמול (יחידת חילוץ מגילות)

לאחר החילוץ מהנחל, קראו במשטרה לכלל הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. עוד קראו במשטרה לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

בהכנת הידיעה השתתף ברהנו טגניה