"לכבוד: אתיופים". חשבון בפאב

את הבילוי הזה הם לא ישכחו כל כך מהר: שני צעירים ממוצא אתיופי שיצאו לבלות יחד עם חברתם בבר באזור הקריות, נדהמו לגלות על הקבלה כי שולחנם תויג כ"אתיופים". "אנחנו שבורים, לא נחזור לשם", הם סיפרו לחדשות 2 Online. הבעלים: מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה ללקוחות

"לכבוד: אתיופים"

שני צעירים בני 19 ממוצא אתיופי שיצאו אתמול (שלישי) לבילוי בפאב באזור הקריות יחד עם חברתם, צעירה ממוצא רוסי, נדהמו כשקיבלו את החשבון שעליו נכתב "לכבוד: אתיופים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online גוללו הצעירים את האירוע. "יצאנו לבלות, וכשהגענו לפאב בסביבות 22:00 התיישבנו והזמנו. הכל היה בסדר, עד הרגע שבו המלצרית החזירה את הקבלה". אז, לדבריהם, חשכו עיניהם.

"לא ראינו את זה בהתחלה, החברה שהייתה איתנו ראתה את זה", סיפר אחד מהם. "הלכתי לבר ושאלתי את המלצרית למה נכתבה המילה 'אתיופים'. היא הסתכלה על החשבון והראתה אותו לברמן. אז שאלתי גם אותו לפשר העניין הוא אמר לי: 'ככה יותר קל לתייג אנשים. אם היו פה בלונדיניות הייתי כותב בלונדיניות'".

הצעיר הוסיף: "שאלתי את הברמן מה היה קורה אם היה מדובר בערבים. הוא התחמק מלתת לי תשובה". הוא המשיך ואמר כי בפאב טענו ש"לא מדובר בעניין גזעני, אבל זה הרס לנו את כל הבילוי". השלושה עזבו את המקום "כדי לא לעורר מהומה".

חברו של הצעיר, שהיה עד לאירוע המקומם, סיפר: "נפגעתי. מדהים שב-2014 יש עדיין גזענות. זה שבר אותי. לא אחזור למקום הזה יותר".

בעלי הפאב מסרו בתגובה: "עקב עומס גדול ותחלופת לקוחות גבוהה ולצורך שיפור השירות, צוות הבר הוסיף במחשב תיאור חיצוני של הלקוחות השונים, בכדי לאפשר את זיהויים. לצערנו, הברמן בחר לציין את עדת הלקוחות במקום תיאור חיצוני של צבע חולצה או פריט מזהה אחר. אנחנו מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה ללקוחות. החלטנו לאסור באופן גורף על הוספת תיאור ללקוחות לאלתר, והופקו הלקחים למניעת הישנות מקרים דומים".