בוקר סוער: עשרות מילימטרים של גשם, שלג בפסגת החרמון ועיכוב בהמראות

כמויות גדולות של משקעים ירדו עד כה בצפון הארץ ובמרכזה. מפלס הכנרת עלה ב-3.5 ס"מ ביממה. 5 ס"מ של שלג ירדו בחלקו העליון של החרמון. בנתב"ג מתעכבות חלק מההמראות. הספארי נסגר

אחרי לילה גשום במיוחד, מזג האוויר החורפי צפוי ללוות אותנו גם הבוקר (רביעי), עם ממטרים כבדים, רוחות וספות רעמים מצפון הארץ ועד צפון הנגב. הגשמים הרבים הובילו לפקקי תנועה מעט ארוכים מהרגיל, ומזג האוויר מורגש היטב גם בנמל התעופה בן גוריון - ובספארי ברמת גן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד שעות הצהריים מזג האוויר ימשיך להיות סוער. קיים חשש להצפות ושיטפונות בנחלי הדרום והמזרח. בהמשך היום הגשם והרוחות ייחלשו, אך עדיין ימשיך להיות חורפי וקר.

הגשמים שירדו במהלך הלילה התרכזו באזור מרכז הארץ, שם נמדדו הכמויות הגדולות ביותר של משקעים. קיבוץ נגבה בצמרת הטבלה עם 97 מילימטרים של גשם, בבית דגן 73, בירושלים 53, בצפת 36, באילון 33, בכינרת 27 ובבקעה 11. בעקבות הסערה, קרס עמוד חשמל בשכונת קרית חיים בחיפה, איש לא נפגע וצוותים של העירייה וחברת החשמל פעלו כדי לפנות את העמוד.

בחרמון, שם מצפים בכיליון עיניים לסערה החורפית הראשונה לעונה, הסתפקו בחמישה סנטימטרים של שלג, שנערמו רק בקו המוצבים בחלקו העליון של ההר. עד כה טרם הצטבר שלג באתר החרמון הפתוח לציבור, אך בחרמון עדיין ממתינים להתפתחות הסערה.

מלבד השלג בחרמון, הכנרת רשמה עלייה של 3.5 סנטימטרים במפלס האגם בעקבות הגשמים האחרונים. מדובר בעלייה הגדולה ביותר ביממה אחת בגובה המפלס מאז סוף הקיץ.

בנמל התעופה בן גוריון התעכבו הבוקר המראות של שלוש טיסות לפחות. כל אחת מהן בחצי שעה עד 45 דקות. הנחיתות מתנהלות כסדרן ככל שניתן. מבקרים שהגיעו הבוקר לספארי ברמת גן נתקלו בשערים סגורים. העובדים במקום ציינו כי בשל הצפות המקום נסגר זמנית. גם אתר ראש הנקרה נסגר למבקרים בשל הסכנה מהגלים הגבוהים.

הצפה בוואדי קלט, הבוקר (גורה ברגר)

עומסים במספר צירים מרכזיים (חדשות 2)

הלילה עבר באופן שקט יחסית במרבית חלקי הארץ, מלבד מספר בודד של מקרים בהם דווח על תקלות באספקת החשמל ועל הצפות. בצפון מדבר יהודה נרשמו שיטפונות בנחלים.

הטמפרטורות החזויות היום: בקצרין 13, בצפת 9, בנהריה 15, בחיפה 14, בנצרת 13, באריאל 11, בירושלים 10, בית שמש 15, בתל אביב 15, ברחובות 15, בים המלח 21, באשקלון 16, בבאר שבע 15, במצפה רמון 12 ובאילת 20 היום בצהריים.

נחל איילון, הבוקר (נעה שילינג)

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי ואלון שני.