הסערה כבר כאן: במשטרה נערכים לחסימת צירים וקריסת עצים‎

גופי ההצלה נערכים לחסימת צירים מרכזיים וקריסת עצים כתוצאה מהשיטפונות ברחבי הארץ. המשטרה מתגברת כוחות וקוראים לציבור לנהוג במשנה זהירות. גשם כבד החל לרדת בצפון ובמישור החוף

מתכוננים לגשמים כבדים (אלעד זוהר)

את הסערה הזו לוקחים ברצינות: המשטרה, שירותי הכיבוי וחברת החשמל נערכים לשיאה של המערכת החורפית שתפקוד את ישראל החל מהלילה. החשש העיקרי הוא מהצפות כבדות, חסימות כבישים, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות. גופי החירום הודיעו על תגבור כוחות מיוחד וקראו לציבור לנקוט צעדי זהירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, יתוגברו מוקדי 100 של המשטרה על מנת לתת מענה לפונים ומשמרות השוטרים יעובו בכוח אדם. יחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ ייערכו וישמשו ככוח כוננות לאירועים.

מהמשטרה נמסר כי הציבור מתבקש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים, בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. כמו כן, ציבור הנהגים נקרא להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

בשעות האחרונות החלו לרדת גשמים באזור מישור החוף הצפוני והמרכזי. בהמשך היום ימשיך לרדת גשם מדי פעם בצפון ובמרכז, ובהדרגה יתפשט לרוב האזורים. משעות הערב כבר ייעשה סוער עם רוחות חזקות, סופות רעמים וברקים. כך יהיה גם בלילה ומחר בבוקר.

מתכוננים לגשמים ולשלג. ארכיון (אלעד זוהר, חדשות 2)

"מבקשים מהציבור להיות ערניים" (אלעד זוהר, חדשות 2)

חברת החשמל: מרכזי השירות יפעלו במתכונת חירום

ממחוז דן של הכבאות נמסר כי כחלק ההיערכות לקראת מזג האוויר הסוער, רמת הכוננות הועלתה לדרגת סופה ג'. "תחנות הכיבוי תוגברו בצוותים נוספים ויחידות החילוץ המיוחדות ערוכות", הודיעו בשירותי הכבאות, שהדגישו כי יש לחזק חפצים שעלולים להתנתק ולהימנע מכניסה לתוך שלוליות.

גם בחברת החשמל החלו בהיערכות לקראת הסערה. "אנו מבקשים מהציבור להיות ערניים ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל", הדגישו בחברה. כמו כן ביקשו מנהלי החברה "להסיר ממרפסות, גגות וחבלי כביסה חפצים שעלולים לפגוע ברשתות החשמל בעת מזג אויר סוער".

בעקבות הסערה החורפית בשנה שעברה שגרמה לנזקים כבדים וניתקה רבים משירותי החשמל למשך שעות ארוכות ואף ימים, חברת החשמל עסקה בשיפור הרשתות ולחיזוק עמידותה של רשת החשמל. בין השאר פעלה החברה על מנת להסיר ענפים ומפגעים ובוצעו בדיקות וביקורות מקיפות בתחנות הטרנספורמציה. "החברה ערוכה גם למלאי דלקים הולם לתרחישי קיצון וביצעה עבודות שיפוץ ותחזוקה ביחידות הייצור השונות בתחנות הכוח וביחידות התפעוליות", נמסר בהודעת החברה.

תיקון נזקי הסערה, בשנה שעברה (יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)

במקביל למוקד 103 ולאתר החברה, שדרגה חברת החשמל את האפליקציה הסלולרית על מנת לאפשר דיווח מהיר על מפגע בטיחות למוקד התקלות. "בעת סערה וריבוי תקלות יפעלו מרכזי השירות 103 במתכונת חירום ויתקבלו אך ורק פניות בנושאי תקלות ודיווח על מפגעים", אומרים בחברה. "אנו פונים ללקוחות ומבקשים לגלות סובלנות וסבלנות ומבטיחים לעשות כל שניתן על לטפל מיידית בכל תקלה".

בהכנת הידיעה השתתפו: אלעד זוהר, יוסי זילברמן ועזרי עמרם.