"היורה בי הוא שחילל את אל אקצא"

יותר משלושה שבועות אחרי שנורה ע"י ערבי, השתחרר פעיל הר הבית יהודה גליק מבית החולים והודה לרופאים ולכוחות הביטחון. "נפל דבר בישראל - אדם שומר חוק נורה רק בגלל אמונתו", אמר. "זה לא מובן מאליו שאני חי"‎

לאחר כשלושה שבועות שבהם נאבק על חייו והחל בתהליך שיקום מורכב, שוחרר היום (שני) פעיל הימין יהודה גליק מבית החולים שערי צדק בירושלים. גליק, שנורה ונפצע קשה בירושלים לפני כחודש בידי פלסטיני, סיפר כי המחבל שירה בו אמר לו: "אין לי ברירה כי אתה מחלל את אל אקצא". היום אמר גליק כי "מי שיורה באדם אחר בשם אל אקצא הוא זה שמחולל את אל אקצא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים שכינס לרגל שחרורו אמר פעיל הימין בהתרגשות: "זה לא מובן מאליו העובדה שאני יושב כאן בין החיים ומדבר כאחד האדם. אני רוצה להודות על כך לקדוש ברוך הוא". בהמשך הוא גם הודה לצוות הרפואי בבית החולים, לבני משפחתו ולחבריו.

"אני רוצה גם להודות על החיסול המהיר של המחבל תוך כמה שעות", הוסיף גליק, "והשמירה הצמודה של משטרת ישראל שהבינה שיש כאלו שלא מרוצים מזה שאני כאן. נפל דבר בישראל: אדם שומר חוק נורה רק בגלל אמונתו".

"לא ירו עליי משום שאני ג'ינג'י"

לפני שבוע גליק עוד אושפז בבית החולים שערי צדק ושיחזר את הרגעים הראשונים שלאחר ניסיון ההתנקשות בו, כשנפגש עם הרב הראשי לישראל, דוד לאו. "הוא ניגש אלי (פעיל הג'יהאד), עמד מולי, אני כמובן בתמימותי האמנתי לו", תיאר גליק את מה שקרה שניות לפני שנורה. "הוא אמר לי: 'אני נורא מצטער, אתה אויב של אל אקצא', אז הוא ירה, בום בום בום... וראיתי מישהו, שי (שי מלכה, מנכ"ל מנהיגות יהודית) והוא אמר לי יהודה, אנחנו חייבים אותך, בוא. ואז רצנו".

"מישהו צעק שהיה פיגוע, ואשתי התחבאה בתוך האוטו", המשיך גליק לתאר את הרגעים המתוחים שלאחר הירי, כשעוד נשקפה סכנה ממשית לחייו. "לקחו 13 דקות מרגע הפגיעה בי ועד שהגענו לשערי צדק".

"אני לא בבית החולים כי היה לי אפנדציט, ואני לא פה כי ירו עלי משום שאני ג'ינג'י", הדגיש גליק בפני לאו את המניעים שגרמו ליורה לתקוף אותו. "אני פה כי מישהו חשב שהוא חירף מערכות ישראל".

הרב לאו סיפר לגליק כי הוא ממתין לרגע בו יוכלו שניהם לעלות יחדיו להר הבית בכדי להתפלל. "אני מתפלל אבל איתך שבעזרת השם שנינו נעמוד שם כדי להגיד הודאה", אמר לאו. "תזכור בקורבן תודה ואנחנו נעמוד שם יחד".