הקלה בעונשן של מכבי והפועל ת"א

ביה"ד של ההתאחדות החליט לקבל באופן חלקי את הערעור שהגישו קבוצות הפועל ומכבי ת"א בכדורגל על העונש שהוטל עליהן, בעקבות התקריות האלימות שליוו את משחק הדרבי. בתוך כך, תופחת נקודה אחת בלבד מכל קבוצה, וההחלטה לסגור 4 יציעים הומרה בקיום 3 משחקי רדיוס. עם זאת, הותיר ביהמ"ש את תוצאת הדרבי על כנה - תיקו אפס

(ערוץ 1)

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל החליט היום (שני) להקל היום בעונשן של הקבוצות הפועל ומכבי ת"א בכדורגל, ולהפחית רק נקודה לכל אחת מהן במקום שתי נקודות. כמו כן הסכים השופט להמיר את עונש סגירת היציעים שהוטל על אוהדי הקבוצות במשחקים הבאים בשלושה משחקי רדיוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פסק הדין התקבל בעקבות ערעור שהגישו בשבוע שעבר שתי הקבוצות, ובו ביקשו להמיר את העונש המקורי שהוטל עליהן בעקבות התקריות האלימות במשחק הדרבי שנערך ביניהן לפני כשלושה שבועות. לאחר הודעת התובע מטעם ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, כי הוא מוכן להמיר את עונש הפחתת הנקודות, החליט נשיא בין הדין, אורי גורן, לעכב את ההחלטות לגבי העונשים למשך שבוע ימים, וכיום החליט להקל בהן.

על פי פסק דין המתוקן, תופחת מכל קבוצה נקודה אחת בלבד. כמו כן, תבוטל סגירת היציעים, ובמקום עונש זה יוטל על כל קבוצה לקיים שלושה משחקי רדיוס עם קהל. העונש על תנאי של הפחתת שלוש נקודות יומר בעונש על תנאי של הפחתת שתי נקודות, במקרה של הרשעה בעבירה המביאה להפסקת המשחק. עם זאת, החליט בין הדין להשאיר בעינה את קביעת התוצאה של המשחק בין שתי המערערות כתיקו אפס ללא נקודות.

על פי ההחלטה המקורית שהתקבלה בעניינן, הורה בית הדין לקנוס כל אחת מהקבוצות בשתי נקודות ולסגור את היציעים 4, 5, 10 ו-11 בארבעה משחקים לפחות.