חורף בפתח: בשלישי ורביעי סוער

אחרי האיחור האופנתי בהגעתו לאזורנו, נערך החורף למופע הבכורה שלו, שצפוי לכלול סופות ברקים, שיטפונות והצפות. המערכת החורפית צפויה להוסיף ולהתחזק עד ליום רביעי, אז צפויים לרדת ממטרים רבים בכל חלקי הארץ בליווי סופות ברקים ורוחות עזות. החורף מגיע

השיא עוד לפנינו. ארכיון (ערן ירושלמי)

המערכת החורפית שהחלה בסוף השבוע צפויה להמשיך וללוות אותנו גם במהלך הימים הקרובים. הלילה ומחר יוסיף לרדת גשם בעיקר במרכז הארץ ובצפון הנגב. גשם מקומי צפוי גם בצפון הארץ, אך זהו רק הפתיח למה שמסתמן כיממה הסוערת הראשונה של העונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שלישי תורגש הפחתה במשקעים, הטמפרטורות יעל מעט ואפילו צפויות כמה שעות של שמש, אך במישור החוף עדיין צפוי הגשם לרדת מפעם לפעם. המערכת החורפית תתגבר לקראת הערב, אז יתחזקו הרוחות והגשם ירד מלווה בסופות רעמים בצפון ובמרכז. בשלב זה תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות, והצפות צפויות להתפתח בערי החוף ובמקומות הנמוכים.

חשש להצפות במקומות הנמוכים. ארכיון (דוברות כבאות והצלה %)

בליל יום שלישי ובמהלך יום המחרת תגיע המערכת החורפית לשיאה, עם עשרות מילימטרים של גשם שירדו בצפון הארץ ובמרכזה עם חשש כבד להצפות. בעקבות כך ייתכנו עיכובים ושיבושי תנועה לאורך הצירים המרכזיים על הקרקע. במקרה של ראות לקויה ייתכנו גם עיכובים בהמראות ובנחיתות בנתב"ג.

העצה ליום רביעי: להישאר בבית. ארכיון (שרית שפירא)

בצהרי יום רביעי הגשם ילך וייחלש, אך הוא יוסיף וילווה אותנו גם ביום חמישי שצפוי להיות חורפי וקר. ביום שישי תורגש ירידה במשקעים, כשבשבת מסתמנת הפוגה קצרה ועלייה בטמפרטורות.