סכנין גברה על בית"ר י-ם 0:1

גם 700 אנשי המשטרה המופקדים על אבטחת המשחק לא הצליחו למנוע את קריאות ההסתה מהיציעים. מחשש לתקריות אלימות במקום, הוסעו אוהדי בית"ר אל האצטדיון בליווי משטרתי צמוד. עם זאת, חרף המתיחות, נשמע בעלי בית"ר י-ם אופטימי: "אני מקווה שהכל יסתיים רק בניצחון שלנו"

שחקני סכנין חוגגים (באדיבות ערוץ ספורט 1)

אוהדי הקבוצות בני סכנין ובית"ר ירושלים מילאו את יציעי אצטדיון דוחא שבסכנין, משם נשמעו קריאות "אללה אכבר" ו-"ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה" עוד בטרם החל המשחק. אחד אוהדים הצית במתחם האצטדיון שהבריח פנימה ונעצר. בתום המחצית השנייה התבררה התוצאה כשבני סכנין גברה על בית"ר ירושלים בתוצאה 0:1.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיציעי אוהדי הקבוצה המארחת סכנין בקעו קולות כגון "ברוח ובדם נפדה את אל-אקצה", יחד עם מספר דגלי פלסטין.  באחד הרגעים היה נדמה כי המתיחות יוצאת משליטה כשאחד האוהדים הצית אבוקת עשן בשטח האצטדיון - ונעצר. למרות גילויי השנאה המבצבצים, בקבוצה היריבה בית"ר מנסים להרגיע ואומרים כי ככל שזה תלוי באוהדי הקבוצה – שום דבר לא יעלה הערב על כר הדשא מלבד ספורטאים מקצוענים.

האווירה ספוגה במתח. אצטדיון דוחא (חדשות 2)

בדקה ה-39 השחקנים על כר הדשא ריכזו סוף סוף את תשומת הלב, כשאיסמעיל ריאן שחקנה של בני סכנין כבש והעלה את קבוצתו ל-0-1.
בית"ר י-ם הייתה קרובה לשוויון במחצית השנייה, אך החמצות של שחקני הקבוצה מהבירה לא הצליחו להביא את הנקודה המיוחלת. בדקה ה-86 המשחק התחמם כששחקני שתי הקבוצות התעמתו במרכז במגרש. לאחר תיקול בין חנן ממן למוחמד גדיר.

לקראת הסיום המשחק המשיך להיות רווי בתיקולים חריפים מצד שחקני שתי הקבוצות מה שלהיט עוד יותר את הרוחות ביציעי האוהדים של שתי הקבוצות. בדקה ה-95 השליכו אוהדי סכנין חפצים לעבר המגרש.

 עם סיום המשחק המשטרה מנסה לפנות את אוהדי בית"ר ולהוציא אותם באוטובוסים ורק אז להוציא את אוהדי סכנין. מספר עיממותים נרשמים ביציע אוהדי בית"ר שמתעכבים ביציאה משטח האיצטדיון

"התקופה מתוחה אבל קראנו לאוהדים לשמור על האווירה ספורטיבית", אמר לחדשות 2 Online בעלי הקבוצה, אלי טביב. "אני מקווה שהכל יסתיים רק בניצחון שלנו. הקהל שלנו היה תרבותי בכל המשחקים האחרונים, אנחנו לא מביאים את הרקע של התקופה האחרונה בין יהודים וערבים למגרש".

700 אנשי משטרה מאבטחים את המגרש (חדשות 2)

לפחות 700 שוטרים השתתפו במבצע האבטחה סביב המשחק המתוכנן, במסגרתו חולק מתחם האצטדיון לשלוש גזרות מרכזיות המאובטחות בכוחות משטרה, בהם יחידות יס"מ, מג"ב ופרשים. מחשש להפרות סדר ואירועים אלימים, הוסעו אוהדי קבוצת בית"ר אל האצטדיון בליווי מאובטח לאחר שהגיעו לפארק "אוסטרליה". כמו כן נערך בידוק קפדני בכליהם של כל 4,800 האוהדים שצפויים לפקוד את היציעים ולא תותר הכנסת בקבוקי שתייה או חפצים אחרים שעשויים לשמש לתקיפה.

בסיכום הערכת המצב שקיימה אתמול המשטרה, אמר מפקד המחוז הצפוני ניצב זוהר דביר כי הכוחות לא יגלו סלחנות לנוכח הפרות סדר. "משטרת המחוז הצפוני תנקוט ביד קשה ותגלה אפס סובלנות כלפי אלימות פיזית ומילולית מכל סוג שהוא, ובפרט אמירות עם תוכן גזעני שמכתימות מגזר שלם, והיא קוראת לאוהדי הקבוצות לנהוג בכבוד הדדי".