אשקלון: הפועלים הערבים חוזרים - ילדי הגנים עוברים למתנ"ס

בעיריית אשקלון הוחלט כי בכפוף להסכמת ההורים, הפועלים שמתקינים ממ"דים בגני הילדים ימשיכו בפעולתם והילדים יועברו בינתיים למתנ"ס העירוני, עד סיום תקופת הבנייה שאמורה להימשך שבוע נוסף. ראש העיר אשקלון מצידו אומר כי לא היה שום ניסיון לפגוע בערביי ישראל ובפרנסתם, אלא רק להפחית את החיכוך בין הצדדים

מרגיעים את הרוחות? בניסיון להנמיך את הלהבות, החליטו בעיריית אשקלון על פשרה לפיה במהלך תקופת הבנייה בה מועסקים פועלים ערבים בגני ילדים, הילדים יועברו למתנ"ס העירוני. במקביל, ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני חוזר ואומר כי אין לו דבר נגד ערביי ישראל וכל פעולתו נועדה להגביר את תחושת הביטחון של ההורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעיריית אשקלון נמסר הבוקר שעל מנת להפחית את החיכוך בין הפועלים הערבים ובין ילדי הגנים בשעות הפעילות, הילדים הלומדים באותם שלושה גנים בהם מתבצעות עבודות הבנייה של ממ"דים בידי פועלים שחלקם ערבים אזרחי ישראל יועברו במהלך תקופת הבנייה למתנ"ס העירוני.

נציגים של העירייה ייפגשו במהלך השבוע עם ההורים, במטרה להעביר אותם למתנ"ס כבר בימים הקרובים. פיקוד העורף מסר לעירייה כי הבנייה של המרחבים המוגנים תסתיים ככל הנראה תוך 5-6 ימים, וכדי לא לעכב את הבנייה הוחלט על פתרון הביניים הזה. עם סיום הבנייה הילדים יוחזרו לגנים שלהם.

"ההורים עדיין מתמודדים עם החרדות מצוק איתן"

ראש עיריית אשקלון שמעוני התראיין לתכנית "הבוקר של קשת" וחזר על עמדתו שלא מדובר באפליה. "הערבים הם אזרחים בדיוק כמוני", אמר. "מאות מהם עובדים באשקלון כל יום ואנחנו מכבדים אותם. אף אחד לא פוטר ואף קבלן לא קיבל הוראה לא להעסיק ערבים".

שמעוני ציין כי באותם גנים ההורים הם שלא רצו להכניס את הילדים. "ניסיתי להרגיע את הרוחות בשיתוף הקבלנים, בין השאר הצעתי שהם יעבדו אחרי 16:00 כדי להפחית את החיכוך", אמר. "ההורים עמדו מחוץ לגן ושאלו איך הם יכולים להכניס את הילדים כשעובדים שם פועלים עם כלי עבודה כבדים ליד הילדים, הם מפחדים ואני מבין אותם".

שמעוני ניסה להסביר כי אין לו דבר נגד ערבים באופן אישי. "אני לא גזען, יש לי חברים ערבים, התנצלתי בפני סגן ראש העיר ברהט, פועלים ערבים שיפצו לי את הבית", סיפר. "באשקלון עובדים במקומות רבים יהודים וערבים ביחד בלי בעיה, כמו בבית החולים ברזילי. כל אחד מוזמן להגיע לאשקלון, יהודי או ערבי".