ההורים באשקלון נגד ראש העיר: "החלטה פופוליסטית"

ראש העיר איתמר שמעוני הסביר את החלטתו למנוע העסקת עובדים ערבים בקרבת גני ילדים בפניות הורים והקשבה לרחשי הציבור, אך ועד ההורים העירוני מצטרף לביקורת על המהלך: "לא עדכנו ולא התייעצו איתנו"

סערה באשקלון, אילוסטרציה (רויטרס)

החלטתו של ראש העיר אשקלון למנוע העסקת פועלים ערבים שעובדים בבניית ממ"דים בגני ילדים גררה ביקורת נוקבת במערכת הפוליטית, והבוקר מבהירים גם בוועד ההורים העירוני כי מדובר "במהלך פופוליסטי שלא מייצג את ההורים בעיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה יושבת ראש ועד ההורים בעיר אביבית סימני היא כותבת: "ברצוני להבהיר בצורה ברורה ולא משתמעת לשתי פנים שראש העיר קיבל את ההחלטה שלו להוציא את העובדים הערבים מגני הילדים ,ללא ידיעת ועד ההורים העירוני וללא התייעצות עם מייצגת ההורים בעיר".

סימני מסבירה כי ההורים אכן ביקשו להגביר את הערנות ולהוסיף מאבטחים במוסדות החינוך ואשכולות הגנים שבהם חסרים מאבטחים, אך מדגישה: "לא הזכרנו את גירוש העובדים". לדבריה, ראש העיר איתמר שמעוני פועל בעיקר על מנת לקבל הד תקשורתי.

"באתרי הבנייה בעיר הקרובים לגני הילדים, שבהם אין אבטחה ואין בדיקה ביטחונית מקדימה, ממשיכים לעבוד כרגיל ואם ירצו לפגוע חלילה יעשו זאת ללא בעיה", מדגישה סימני. היא קוראת לראש העיר לפעול בשיתוף פעולה עם ועד ההורים ולמנוע נקיטת פעולות שעלולות לגרום להתלהמות נוספת בעיר.

איתמר שמעוני, ארכיון (רויטרס)

מוקדם יותר היום התייחס ראש עיריית אשקלון להחלטתו מעוררת המחלוקת. "אני קשוב לרחשי הציבור ובמיוחד להורי ילדי הגנים שבהם מועסקים עובדים ערבים בבניית ממ"דים", הסביר שמעוני בריאיון לתכנית העולם הבוקר.

לדברי שמעוני, "במהלך הימים האחרונים קיבלתי עשרות פניות מהורים שלא ראו בעין יפה את העובדה שפועלים ערבים שוהים במחיצת ילדיהם בגנים ללא אבטחה, וחלקם אף איימו להוציא את הילדים מהגן".

ראש העיר הוסיף כי הוא מקווה שהנסיבות יאפשרו להחזיר את המצב לקדמותו בהקדם האפשרי. "בימים קשים אלו אני מבקש לחזק את תחושת הביטחון של ההורים, הילדים והצוותים החינוכיים בתקווה שבזמן הקרוב כולנו נוכל לחזור לשגרה", אמר שמעוני.