ברית מילה נערכה בזירת הטבח בירושלים

בני משפחתו של תינוק בן שמונה ימים בחרו לקיים כמתוכנן את טקס ברית המילה שלו במקום שבו אירע הטבח האכזרי. "זוהי היהדות – מטרגדיה לשמחה", אמר המוהל שקיים את הטקס. "זה מסמל תקומה", טען סבו של הרך הנולד

במקום שבו נגדעו אתמול (שלישי) באכזריות חייהם של חמישה בני אדם, החלו הבוקר חייו של אדם אחר. בית הכנסת "קהילת בני תורה" בירושלים שבו אירע אתמול הפיגוע הרצחני, אירח הבוקר טקס ברית מילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי פה אתמול בשבע ועשר דקות בבוקר", סיפר לחדשות 2 Online חיים מילר, יו"ר איגוד המוהלים שקיים את טקס הברית הבוקר. "אני איש זק"א. זוהי היהדות - מטרגדיה לשמחה. אנחנו נוסיף עוד פרק תהילים ונעשה 'מי שברך' על הפצועים".

"צריך להמשיך הלאה". הטקס, הבוקר

"כשאתה אומר בדמייך חיי, אתה מבין המשמעות במיוחד ביום שכזה", אמר מילר מיד לאחר הטקס המרגש באולם שנשטף בדם יממה קודם לכן. "צריך להמשיך הלאה, להתפלל על העבר ולבקש על העתיד".

סבו של הרך הנולד, יוסף סורוצקי, סיפר כי המשפחה החליטה לקיים את הטקס כמתוכנן בבית הכנסת, לא למרות הטבח שאירע בו אלא דווקא בגלל. "סבי הקים בקליבלנד אימפריה של תורה אחרי השואה", הוא סיפר. "זה מסמל תקומה. אנחנו לא מבזבזים אנרגיות. אנחנו עם נרדף ואנחנו מתחזקים".