מאות הפגינו בחיפה: "אינתיפאדה היא הפתרון"

תלמידים מבתי ספר ערבים בחיפה יצאו בצעדת מחאה בעיר בעקבות הריגתו של הצעיר הערבי חיר חמדאן בידי שוטרים בכפר כנא לפני שלושה שבועות. התלמידים בירכו את מיידי האבנים וגינו את התנהלות הממשלה והמדינה כלפי המגזר הערבי

מפגינים בחיפה, היום (חדשות 2)

מאות תלמידי בתי ספר ערבים הפגינו היום (רביעי) במושבה הגרמנית בחיפה. התלמידים נשאו דגלי פלסטין, שלטים וסיסמאות במחאה על יחס הממשלה והמשטרה למגזר הערבי, זאת בעקבות הריגתו של חיר חמדאן בידי שוטרי יס"מ בכפר כנא לפני שלושה שבועות. התלמידים קראו במהלך ההפגנה: "אינתיפאדה היא הפתרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהפגנה נשאו המוחים שלטים כמו "דם ערבי הוא לא הפקר", "אני ערבי והדם שלי אינו זול". ההפגנה יצאה לפועל לאחר שוועד תלמידי בתי הספר הערבים בחיפה קרא במהלך השבועות האחרונים לצאת במחאה על מותו של חמדאן. המפגינים קראו קריאות כמו "בדם ואש נפדה אותך פלסטין" ו-"ירושלים היא בירת הערבים" ודרשו להפסיק את הגזענות והאפליה.

"הפגנה הזו מאושרת על ידי המשטרה", אמר אחד ממארגני ההפגנה לחדשות 2 Online. "היא באה כדי למחות על הגזענות ועל התנהלות המשטרה, במיוחד לאחר הריגתו של חיר חמדאן מכפר כנא. באנו גם למחות על התנהלות המדינה כלפי האזרח הערבי. נמשיך להרים את קולנו בהפגנות כאלה כדי שכולם ישמעו".

המוחים בירכו את מיידי האבנים (חדשות 2)

בנוסף בירכו התלמידים את מיידי האבנים וקראו לאחדות בין מוסלמים, יהודים ודרוזים. התהלוכה, שהחלה מכיכר המושבה הגרמנית עד לוואדי בעיר התחתית, אובטחה על ידי שוטרים מתחנת חיפה. במקביל, הפגינו כמה צעירים יהודים שהניפו מולם דגלי ישראל וקראו לעקור את המפגינים מישראל ולשלוח אותם לפלסטין.