אלפים בהלוויית השוטר: "ציווה לנו חיים"

אלפים ליוו את זידאן סיף שנאבק במחבלים בבית הכנסת ומת מפצעיו בדרכו האחרונה. הנשיא ריבלין ספד לו ואמר: "הטרור בירושלים אינו מבחין בין אדם לאדם בין דם לדם". מספר חרדים מירושלים הגיעו אף הם ללוויה

הלוויית השוטר, היום (חדשות 2)

כבוד אחרון לגיבור: בני משפחה, מקורבים וחברים ואלפים מבני הכפר יאנוח-ג'ת ליוו היום (רביעי) למנוחות את רב סמל מתקדם זידאן סיף, השוטר שנטרל אתמול את המחבלים בבית הכנסת בירושלים, נפגע מכדורי המחבלים - ומת מפצעיו בבית החולים כעבור שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שהשתתף בטקס הלווייה, ספד לו: "אתמול בבוקר שב והיכה הטרור בירושלים, שאינו מבחין בין אדם לאדם בין דם לדם. מחבלים הפכו בית כנסת לבית מטבחיים. זידאן שמע על המתרחש, לא היסס ולא התלבט, היה מהראשונים להתייצב מול להבות השנאה והאיבה. מראשון שומרי ירושלים. זידאן עמד מול המחבלים בעוז, הוא פעל מתוך הערכים שעליהם דגל והתחנך - אהבה, גבורה, רעות נפש. הוא נפל על שמירת ירושלים".

אלפים בלווייה, היום (חדשות 2)


"בימים תושבים וקשים אלה, כשהטרור מרים ראשו, בני העדה הדרוזית הנועזים וזקופי הקומה נמצאים בחזית המלחמה בטרור", הוסיף ריבלין. "העדה הדרוזית, אז כמו היום, מושיטה ידה האחת לחרב להגנה והאחרת לשלום. כדור המרצחים קיפח את חייו אך הוא לא יוכל לתקווה להמשיך לנתב את חיינו כאן יחד".

מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, השייח' מוואפק טריף, הדגיש כי בני העדה ימשיכו להגן על המדינה למרות המחיר הכבד: "העדה הדרוזית עוברת ימים לא פשוטים, מהולים בעצב ובגאווה, ובשבועיים האחרונים איבדנו שני בנים יקרים בהגנה על המדינה. העדה הדרוזית כולה מרכינה ראש יחד עם משפחות ההרוגים מהטבח הנורא בירושלים, ומקווה לימים בטוחים ושקטים יותר. עלינו להפוך את ברית הדמים לברית של חיים".

בן דודו של סיף עם תמונתו (חדשות 2)


"מהמקום הזה, מול הארון הדומם של זידאן היקר, פונה אני אליכם כבוד הנשיא, השר והמפכ"ל, שבאתם מירושלים כדי להשתתף באבלנו וצערנו. עליכם לעשות הכל כדי להנמיך את גובה הלהבות בעיר הקודש - אנחנו ואתם משלמים מחיר כבד בדם בנינו- אסור לתת להסתה ולקיצוניות לגבור על השכל הישר והסובלנות. אנו עדה דורשת שלום ובנינו באים לשרת את המדינה ואת הציבור כולו- וכך נמשיך."

בטקס השתתפו גם השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה. כמו כן, בלטה במקום הנציגות החרדית, ובה ח"כ אלי ישי שספד לשוטר. רב בית הכנסת בשכונת הר נוף, שנכח גם הוא בהלוויה, ספד לזידאן סיף: "באנו מירושלים משלחת מכובדת, באנו פשוט להיות אתכם ולבכות אתכם. אנו בני דתות שונות אך ביהדות יסוד הוא להכיר טובה ותודה למי שמסר נפשו עבורנו וכל שכן שבני העדה הדרוזית מתגייסים ומוסרים נפשם עבור עם ישראל".

"זידאן היה זה שבגופו ובראשו, שחדר אליו הקליע, עמד כחומה בצורה להציל נפשות רבות. מותו הוא אבידה גדולה לאשתו, בתו וכל הקהילה. אנו חשים ברית עם העדה הדרוזית. מסירותו תהיה סמל לכולם, לדרוזים וליהודים כאחד".

אחיו של זידאן ביכו את מותו: "הוא נפל כגיבור, נגדל את בתו במקומו"

"זידאן היה גיבור בחיים ונפל כגיבור. הוא שירת במשטרה למען הלאום והוא לא ידע מה זה פחד, הוא רק חשש לבתו התינוקת, היה מחבק אותה שעות, זה היה הכי חשוב לו יותר מכל", סיפר חמו של סיף, אחמד טרודי. "כל מה ששמענו מהפרמדיק ומאחרים שהוא נפל כגיבור והדף בגופו את המחבל".

זידאן סיף עם בתו התינוקת (חדשות 2)

עדנאן, אחיו הצעיר של זידאן, הצהיר כי הוא מתכוון ללכת בדרכו ומקווה להתגייס למשטרה על מנת להגן על המדינה ועל העדה הדרוזית. יחד עם שני אחיו, מוראד והדאן, הבטיח להיות חזק ולגדל את בתו הקטנה שנותרה יתומה: "אנחנו נהיה חזקים בשביל בתו שתגדל בלי אבא, נשגיח עליה ונגדל אותה בדיוק כפי שגדלנו אנחנו ,האחים, וכפי שהיה רוצה זידאן". מוראד, אחיו הגדול של זידאן, סיפר שלפני חודשיים וחצי הוא ביקש לעבור צפונה כדי שיוכל לראות יותר את בתו הפעוטה ניראל, בת 4 חודשים בלבד.

קרוב משפחתו, השייח' מחמוד סיף אבו ואהיב, ביקש להעביר מסר לנתניהו ולאבו מאזן: "הפיתרון אינו טרור. צריך לעשות משא ומתן ישיר. ירושלים במלחמת התשה הקשה יותר ממלחמה רגילה, ובמלחמות כולם מפסידים. כל העם יכול היה לחיות בשלווה".