משלחת חרדים ללוויית השוטר הדרוזי שנרצח בפיגוע

במגזר החרדי לא נשארו אדישים לגבורתו של זידאן סיף שמת מפצעיו בבית החולים לאחר שנאבק במחבלים בבית הכנסת. "הוא חסיד אומות עולם", כינו אותו בהודעה שפורסמה ברשתות החברתיות. אחיו של השוטר: "נגדל במקומו את בתו שנותרה יתומה ונלך בדרכו"

האוטובוס שיצא ללווייה בכפר, היום (חדשות 2)

מחווה מרגשת לגיבור: בפיגוע בבית הכנסת בירושלים אתמול (שלישי) נרצחו ארבעה מתפללים יהודים - וגם זידאן סיף, רב סמל מתקדם מאגף התנועה של המשטרה ממוצא דרוזי שנטרל את המחבלים, אך נורה ונהרג במאבק עמם. הבוקר, בעקבות יוזמה מרגשת שהחלה ברשתות החברתיות, נסעה קבוצת חרדים לכפר יאנוח-ג'ת שבגליל על מנת לחלוק כבוד אחרון לשוטר האמיץ, שללא ספק מנע אסון גדול יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברשתות החברתיות פורסמה בשעות הבוקר הודעה הקוראת לכל מי שיכול להגיע ללווייה בכפר, בין היתר באמצעות אוטובוס שיסיע את המבקשים להגיע ללווייה ללא תשלום, שיצא מירושלים. קבוצת חרדים נענתה לקריאה, ועשתה את דרכה לכפר, על מנת לחלוק לסיף כבוד, שחתר למגע עם המחבלים שחדרו לבית הכנסת - ושילם על כך בחייו.

משפחתו של סיף בכפר, היום (חדשות 2)

"שמעתי על היוזמה מחברה. עזבתי את כל עיסוקיי באמצע ללא היסוס כדי להגיע ללוויה", סיפרה יפה, תושבת מעלה אדומים שהצטרפה להסעה. "זה לא מובן מאליו שיש כאלו שמקריבים את חייהם עבורנו. הדרוזים מגלים כזו נאמנות עבור המולדת. המחווה העצובה הזו זה המינימום שאנחנו יכולים לעשות. השוטר לא חשב פעמיים לפני שהוא נכנס לתופת, המוות שלו היה קרע לי את הלב".

אחיו של זידאן ביכו את מותו: "הוא נפל כגיבור, נגדל את בתו במקומו"

בכפר יאנוח-ג'ת שבגליל, מקום מגוריו של סיף המנוח, התאבלו בני משפחתו על מותו - והתנחמו בכך שמת כגיבור: "זידאן היה גיבור בחיים ונפל כגיבור. הוא שירת במשטרה למען הלאום והוא לא ידע מה זה פחד, הוא רק חשש לבתו התינוקת, היה מחבק אותה שעות, זה היה הכי חשוב לו יותר מכל", סיפר חמו של סיף, אחמד טרודי. "כל מה ששמענו מהפרמדיק ומאחרים שהוא נפל כגיבור והדף בגופו את המחבל".

זידאן סיף ובתו


עדנאן, אחיו הצעיר של זידאן, הצהיר כי הוא מתכוון ללכת בדרכו ומקווה להתגייס למשטרה על מנת להגן על המדינה ועל העדה הדרוזית. יחד עם שני אחיו, מוראד והדאן, הבטיח להיות חזק ולגדל את בתו הקטנה שנותרה יתומה: "אנחנו נהיה חזקים בשביל בתו שתגדל בלי אבא, נשגיח עליה ונגדל אותה בדיוק כפי שגדלנו אנחנו ,האחים, וכפי שהיה רוצה זידאן". מוראד, אחיו הגדול של זידאן, סיפר שלפני חודשיים וחצי הוא ביקש לעבור צפונה כדי שיוכל לראות יותר את בתו הפעוטה ניראל, בת 4 חודשים בלבד.

קרוב משפחתו, השייח' מחמוד סיף אבו ואהיב, ביקש להעביר מסר לנתניהו ולאבו מאזן: "הפיתרון אינו טרור. צריך לעשות משא ומתן ישיר. ירושלים במלחמת התשה הקשה יותר ממלחמה רגילה, ובמלחמות כולם מפסידים. כל העם יכול היה לחיות בשלווה".