המשטרה מכחישה את השמועות: אין ניסיונות לחטוף ילדים

בשבועות האחרונים העבירו ביניהם הורים רבים בוואטסאפ מסמך משטרתי ובו דיווחים שהתקבלו לכאורה על שלושה ניסיונות חטיפת ילדים מגנים. בעקבות הבהלה שנוצרה מבהירים היום במשטרה: "הדיווחים נשללו, לא להסתמך על חרושת שמועות"

ניסיונות חטיפת ילדים? "לא להאמין לשמועות (AP)

בשבוע האחרון הופצו דיווחים שונים לפיהם קיימים ניסיונות לחטוף ילדים ממוסדות חינוך ברחבי הארץ, אלא שהיום מפרסמת המשטרה הודעת הרגעה חשובה: בדוברות מחוז תל אביב של המשטרה הבהירו היום (רביעי) בהודעה שפרסמו, כי המסמך המסתובב בימים אלה ברשתות החברתיות שמתריע לכאורה על ניסיונות חטיפת ילדים מגנים ובתי ספר באזור המרכז, הוא לא יותר מ"כלי עבודה" - וכי לא מדובר במסמך אותנטי המכיל התרעה ממשית על ניסיונות שכאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

נושא המסמך שגרם לבהלה רבה בקרב הורים: "דגש לאירועים של ניסיונות חטיפת ילדים". במסמך עצמו פורטו שלוש תלונות שונות על ניסיונות חטיפה לכאורה של ילד ושתי ילדות באזור המרכז בין החודשים ספטמבר לנובמבר 2014.

המסמך המדובר ממוען לקצין אג"מ במחוז תל אביב, ראש ענף המבצעים ובכירים נוספים במחוז. השוטרים אליהם מופנה המסמך מתבקשים "לשים דגש ולדווח על הישנות מקרים דומים של ניסיונות חטיפת ילדים".

באחד המקרים מתואר ניסיון לחטיפת ילד בן 9 בתל אביב בזמן שעשה את דרכו למתנ"ס השכונתי. הילד סיפר לאביו כי נעצר לידו רכב עם מספר חשודים, שהפצירו בו להיכנס לתוכו. על פי המתואר בתלונה, אחד החשודים אף רדף אחריו - ושב על עקבותיו כעבור זמן קצר.

במקרה אחר המופיע במסמך שאירע בגני תקווה, ביקש נהג רכב מילדה לבוא אליו. משסירבה, הוא החל למשוך אותה אליו - עד שהחלה לצעוק. במקרה המתואר אזרחים שהגיעו למקום אף התעמתו עם הנהג, ממוצא סודני, שמיהר להימלט.

במקרה השלישי המופיע במסמך עקב רכב בצבע לבן אחרי ילדה בת 12 - גם כן בגני תקווה. במקרה זה, שני חשודים קראו לעברה להיכנס לרכב. במסמך אף מוזכר כי מצלמות אבטחה תיעדו את שאירע

"המסמך גובש על ידי אגף המבצעים במחוז וכולל הצפת אירועים לשם איתור וזיהוי דפוסים חוזרים", הבהירו במשטרה. "במסמך מצוינים שלושה אירועים מהתקופה האחרונה בהם התקבלו דיווחים שונים על ניסיון חטיפה לכאורה - שנבדקו ונשללו. מדובר במסמך שמשמש כלי עבודה מבצעי נוסף לקביעת סדרי עדיפות בסדר היום של כוחות המחוז", הדגישו.

הכרוז המשטרתי שהלחיץ את ההורים (חדשות 2)

"אנו מצפים שבתקופה רגישה זו תהיה הסתמכות מלאה על דיווחיה הפורמליים של המשטרה ולא על בסיס חרושת שמועות ופרשנויות שגויות. יש לגלות אחריות ציבורית ולא לעורר פאניקה מיותרת", ביקשו במשטרה.