אלפים נפרדו מנרצחי הטבח בירושלים

מחוץ לבית הכנסת שבו נרצחו 4 מתפללים התאספו המונים - בני משפחה, מכרים ושכנים. אחיו של אריה קופינסקי ספד לו: "היית איש של חסד בצניעות". בנו של קלמן לוין: "היית מסור מאוד ללימודי התורה"

אלפי בני אדם הגיעו אחר הצהריים (שלישי) לבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים - שם נרצחו הבוקר ארבעה בני אדם בפיגוע. מסע הלוויתם של הנרצחים יצא מרחבת בית הכנסת שבו נרצחו, משם הובאו להר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היית איש של חסד בצניעות", ספד לאריה קופינסקי אחיו חיים. נחמן לוין, בנו של הרב קלמן לוין, סיפר כי אביו נהג ללמוד תורה עד השעות הקטנות של הלילה. "הוא היה מסור מאוד ללימוד תורה וקם לתפילת הבוקר עוד לפני הזריחה", סיפר הבן בדמעות.

כוחות הביטחון בתוך בית הכנסת (רויטרס)

ארבעת הנרצחים בפיגוע הם תושבי אותו רחוב בירושלים שעלו בשנים האחרונות לישראל והגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לתפילת שחרית. "הרגע הנורא מכל הגיע", סיפר תושב השכונה, "את כל הנרצחים הכרנו היטב".

הרב משה טברסקי ז"ל

בין הנרצחים הרב משה טברסקי, בן 58, ראש כולל "תורת משה" בירושלים, ודמות מוכרת היטב ברחבי הבירה. מסע הלוויה של הרב טברסקי החל בשעה 14:00 והוא ייטמן לצד שלושת ההרוגים הנוספים בהר המנוחות.

אברהם שמואל גולדברג ז"ל

נרצח נוסף הוא אברהם שמואל גולדברג, בן 68, אב לשישה ילדים. בני משפחתו עלו לארץ לפני כ-20 שנה לישראל. אריה קופינסקי, בן 43, אברך כולל ואב לשישה ילדים, נרצח גם הוא בפיגוע הקשה. ההרוג הרביעי הוא הרב קלמן לוין בן 50, אב לתשעה ילדים וסב לחמישה נכדים.

קלמן לוין ז"ל

אריה קופינסקי ז"ל (בחדרי חרדים)

שני מחבלים פלסטינים, תושבי מזרח ירושלים, חדרו הבוקר לבית התפילה "קהילת יעקב" בשכונת הר נוף שבבירה ורצחו ארבעה מהמתפללים במקום באמצעות גרזנים וירי אקדחים. שני שוטרים ששהו סמוך למקום ושמעו את הדיווח ברשת הקשר, הגיעו לזירה, ניהלו קרב יריות עם המחבלים והצליחו לחסל אותם.

זוועה בבית הכנסת (קובי גדעון / לע"מ)

שני המחבלים הפלסטינים

ארגון החזית העממית נטל אחריות על הפיגוע, וטען כי שני המחבלים שחוסלו בזירה השתייכו אליו. כוחות צבא ומשטרה פשטו הבוקר על ביתם של השניים, רסאן (27) ועודאי (22) אבו אלג'מל, בשכונת ג'בל מוכבר שבירושלים. מדובר בפלסטינים בעלי תעודת זהות כחולה, ואחיו של אחד מהם הוא אסיר הכלוא בימים אלה בישראל.

יוסי זילברמן, משה נוסבאום, יאיר שרקי ועפר חדד השתתפו בהכנת הידיעה.