תיעוד: מהגר הסתתר בבוידעם - ונתקע

בתוך שטח קטנטן בגובה של 30 סנטימטרים בלבד מצאו פקחי רשות ההגירה באשדוד אזרח גיאורגי שעל פי החשד שהה בישראל שלא כחוק. לאחר שנתקע בוידעם הקטן, הוא הצליח בקושי רב להשתחל החוצה - ועוכב לחקירה

פקחי רשות ההגירה שהגיעו אמש לדירה באשדוד על מנת לאתר שוהים בלתי חוקיים, הופתעו לגלות אזרח גיאורגי שעל פי החשד עבד בישראל שלא כחוק כשהוא מסתתר בבוידעם. רק לאחר דקות ארוכות שבהן סייעו לו אנשי החוק, הצליח האיש לצאת משטח האחסון הזעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפקחים פשטו על הדירה בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בדבר השוהים הבלתי חוקיים הנמצאים במקום. הם סגרו על המבנה וכאשר נקשו על דלת הבית, שמעו רעשים חזקים של הזזת רהיטים ותנועה חשודה של אנשים.

רק לאחר 10 דקות נפתחה הדלת, ואת פניהם קיבלה אישה ישראלית המלווה בשני תיירים חוקיים מגיאורגיה. הצוות החל בסריקות בשטח הבית, אז החליטו לבדוק גם את הבוידעם הקטן שגובהו 30 סנטימטרים בלבד, שבמבט ראשוני לא נראה שיכול לאחסן אדם.

הצוות פתח את דלת הארון הקטנה וזיהה רגליים מבצבצות ממנו. הם האירו לעבר האיש וקראו לו לצאת, אך זה לא הצליח. לבסוף, לאחר מאמצים כבירים הוא השתחל החוצה בשלום, כשבהלה ניכרת על פניו. האיש זוהה כנתין גיאורגיה שנכנס לישראל באשרת תייר וטרם יצא. לאחר שהתאושש - הוא נלקח לחקירה וצפוי לגירוש מהארץ.