בדרך לאליפות אירופה? ניצחון ענק לישראל

מול אצטדיון מלא ב-30 אלף צופים נלהבים, הציגה הנבחרת יכולת נהדרת והביסה את הבוסנים העדיפים 3:0. הדרך עוד ארוכה, אבל החניכים של אלי גוטמן עם פער מבטיח בבית המוקדמות - בדרך לאליפות אירופה בשנת 2016

חגיגה בכחול לבן, הערב (רויטרס)

מול יציעים מלאים ביותר מ-30 אלף צופים באצטדיון "סמי עופר" בחיפה, הציגה נבחרת ישראל את אחת התצוגות המרשימות ביותר שלה בשנים האחרונות כשמחצה את בוסניה בתוצאה 0:3 משערים של גילי ורמוט, עומר דמארי וערן זהבי. החניכים של גוטמן מבססים עצמם במקום הראשון בבית 2 של מוקדמות היורו - בדרך, אולי, להופעה היסטורית באליפות אירופה בכדורגל בשנת 2016. ראש הממשלה בנימין נתניהו שהיה גם הוא במגרש, נכנס בתום המשחק לחדר ההלבשה ובירך את השחקנים על ההישג המרשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תצוגת ענק, הערב (רויטרס)

ישראל הציגה יכולת מצוינת משריקת הפתיחה, ובדקה ה-36 השיגה את היתרון המיוחל משער של גילי ורמוט, שבבעיטה אדירה מעשרים מטרים הכניע את השוער הבוסני שנאלץ להוציא את הכדור מהרשת. ורמוט שהיה מהמצטיינים במשחק, ענה בכך לביקורת שהוטחה בו על כך שהוא לא מופיע ברגעי האמת. השער של ורמוט הוא השני שלו במדי הנבחרת הלאומית, ב-26 הופעות.

גם רה"מ צפה בחגיגה (רויטרס)

הבחורים בלבן המשיכו לשלוט בשדה, ודקה לפני הירידה לחדר ההלבשה, היה זה עומר דמארי, כוכב אוסטריה וינה שנמצא בכושר אדיר, שהצליח לכבוש את השער השני. ערן זהבי שנמצא בלב הסערה שמחוץ למגרש, שלח לו כדור מצוין לתוך הרחבה ודמארי מצא את הרשת מקרוב. שניות ספורות לאחר מכן שרק השופט להפסקה.

בדקה ה-70 גמל דמארי לערן זהבי עם בישול לשער השלישי: כדור ארוך שנשלח לכוכב של מכבי תל אביב הותיר אותו לבד מול השוער הבוסני בגוביץ', כדור חזק לפינה הרחוקה הבטיחה את הניצחון הישראלי. אחרי המהומה בדרבי התל אביבי, זהבי חגג עם סימני הירי "פיו פיו" שהיו לחלק מהסערה בדרבי האחרון, אולם המחווה הפעם התקבלה בשמחה בקרב אוהדי הנבחרת.

הנבחרת חוגגת, ארכיון (רויטרס)

בוסניה נחשבת לנבחרת השנייה בטיבה בבית הישראלי, וכעת היא מוצאת את עצמה בפער של 7 נקודות מישראל. הניצחון מעלה את ישראל מקום הראשון בבית אפילו לפני נבחרת בלגיה המצוינת, דבר שעשוי בסופו של דבר להוביל את החניכים של אלי גוטמן לראשונה לאליפות אירופה בכדורגל.

חוגגים, בן חיים ודמארי (רויטרס)

גילי ורמוט כובש השער הראשון, אמר בריאיון לערוץ הראשון בתום המשחק כי "אנחנו רצים תקופה ארוכה עם אותם שחקנים ורואים שיש חיבור וארגון. נבחרת צריכה להיראות כמו קבוצה והיום נראינו כמו קבוצה. קצת התרחקנו מבוסניה בטבלה, במרץ יגיעו לפה וויילס ובלגיה וזו תהיה מלחמת עולם, אבל עד אז צריך ליהנות".

מאמן הנבחרת אלי גוטמן אמר בתום המשחק כי בין הגורמים להצלחה גם האצטדיון החיפאי החדיש והקהל שנתן הצגה לא פחות גדולה מהבחורים בלבן. "השחקנים ירדו לחדר הלבשה ואמרו איזו אווירה, שאין דברים כאלה", אמר גוטמן שניסה להוריד את הציפיות שהרקיעו לאחר הניצחון המרשים: "הנבחרת הגיעה היום במאני טיים אבל אנחנו יש עוד דרך ארוכה".

רה"מ חוגג בסיום עם שחקני הנבחרת (לע"מ)