"ציפו שמנכ"ל הבנק יחכה להם עם מזוודה?"

עובדי לאומי קארד הופתעו מהידיעה על ניסיון הסחיטה והאיום לחשוף פרטי כרטיסי אשראי, אך מדגישים כי הכל בעבודה מתנהל כשגרה: "בהנהלה לא נראים לחוצים במיוחד". חלק מהם הביעו זלזול בחשודים שנעצרו והטילו ספק ביכולתם להוציא לפועל את תכניתם: "מה הם חשבו לעצמם שלא יעלו עליהם?"

בשיחות עם עובדי לאומי קארד, יום אחרי פרסום פרשת הסחיטה שבמסגרתה איימו החשודים ובהם עובדים לשעבר לחשוף פרטי אשראי, הם נשמעים מופתעים מאוד מההתפתחויות, אך מדגישים כי אין תכונה מיוחדת או לחץ בעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה ממש מוזר שזה קרה, כל עובד עובר אצלנו בדיקת פוליגרף לפני תחילת עבודתו", אמרה הבוקר לחדשות 2 Online אחת העובדות. "מעניין אם זה מישהו שתכנן את זה לאורך כל הדרך. הבנתי שאחד מהם עבד כאן אפילו עד השבוע. מה הם חשבו לעצמם שלא יעלו עליהם?". היא שיבחה את התפקוד של ההנהלה: "נראה שמתמודדים עם זה אצלנו באופן מופתי והכל בשליטה. בינתיים אין אירועים חריגים".

עובד אחר אמר כי שמע על הפרשה בחדשות: "כמו כולם, לא ידענו כלום". גם הוא הדגיש כי העבודה מתנהלת כסדרה: "כרגע מתנהלים כרגיל, אין עומס מטורף". הוא הטיל ספק במידע שיש בידי החשודים בניסיון הסחיטה. "אני בכלל לא בטוח שיש להם את כל הנתונים, שהם אומרים", הסביר. "מעניין שהם בחרו לנסות לסחוט את החברה ולא ממש להשתמש בכרטיסים. נראה לי שאין להם את מה שדרוש כדי לפתוח ולקרוא את כל הנתונים. הבנתי שאחד מהחשודים נעצר ביום חמישי בתום המשמרת, חיכו שהוא יסיים".

עובד נוסף סיפר כי בהנהלה לא נראים לחוצים במיוחד. "הם סומכים על מערכות האבטחה", אמר. "בינתיים גם לא עשו משהו מיוחד ולא חידדו את הוראות ביטחון המידע. רק שלחו מייל קצר שמסביר מה קרה".

אחד העובדים אף הביע זלזול בחשודים ובתכניתם: "מה הם ציפו שמנכ"ל הבנק יחכה להם עם מזוודה עם כסף ברחוב?".

בינתיים נמשכת חקירת הפרשה במשטרה. הבוקר נחת בישראל החשוד המרכזי, שנעצר בתאילנד. לטענת פרקליטו עו"ד בועז קניג, החשוד הודה בחלק העבירות המיוחסות לו, אך לא בכולן.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv