צפו: נהגת חולצה מתוך שלולית הענק

מצלמה המוצבת בניידת משטרה תיעדה את מבצע החילוץ הרטוב, שבו הגיעו שני שוטרים לאישה שנלכדה עם רכבה בכביש שהוצף באור יהודה. המים הגיעו כמעט עד גובה החלון של המכונית והשוטרים לא היססו ומיהרו להגיש סיוע. הנהגת שחזרה: "ראיתי את השלולית ולרגע התלבטתי אם לחצות, אבל מיהרתי לישיבה והחלטתי להיכנס"

ההצפות הרבות בעקבות הגשמים העזים הבוקר (ראשון) גרמו לכוחות החילוץ לעבוד שעות נוספות. שוטרים מתחנת מסובים שסיירו באזור התעשייה באור יהודה הבחינו ברכב תקוע במרכז שלולית ענקית ובאישה לכודה בתוך המכונית. הם לא היססו ומיהרו להגיש סיוע. החילוץ תועד על ידי מצלמה שהוצבה בניידת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים, לבושים באפוד זוהר, התקדמו בתוך המים - שהגיעו עד מעל המתניים - עד שיצרו מגע עם האישה. בסרטון שמתעד את החילוץ הרטוב נראית שוטרת מגיעה אל מושב הנהגת ומסייעת לאישה לצאת מהרכב השקוע במים.

הנהגת נתמכת בידי השוטרת והשתיים צועדות אל מחוץ לשלולית. מהמשטרה נמסר כי הנהגת נסעה ברחוב אריאל שרון בעיר, וניסתה לעבור למרות ההצפה הגדולה. "המים הגיעו כמעט לגובה החלון", סיפרו השוטרים.

הצפות ענק באשדוד (אדיר רוקח)

"הייתי בדרך לעבודה, ממודיעין לבית החולים שיבא", סיפרה הנהגת על הנסיבות שהובילו אותה ללב השלולית. "בגלל שהיו פקקים השתמשתי בווייז, והוא כיוון אותי לדרכים חלופיות. אני מניחה שהם לא יכולים לדעת שיש שם שלוליות. ראיתי את השלולית ולרגע התלבטתי אם לחצות, אבל מיהרתי לישיבה והחלטתי להיכנס. כשראיתי שזה מסתבך התקשרתי לבעלי ובשלב הבא כבר החלטתי להתקשר למשטרה".

"הם היו ממש בסדר", שיבחה האישה את השוטרים. "המוקדנית נשארה איתי עד שהגיעו הניידת ומכבי האש. לא הצלחתי לפתוח את הדלת בשל כובד המים והם התחילו להיכנס לתוך האוטו ולהרטיב את הכל".

ויש לה גם מסר חשוב לנהגים אחרים: "הייתי ממליצה לכל מי שמגיע לשלולית לא להתלבט אפילו לרגע אחד, להסתובב ולנסוע מהמקום. אם צריך אז לאחר לעבודה או לכל מקום אחר".

רס"ר ירדן ללקין, אחד השוטרים שהגיעו אל הנהגת, סיפר: "היא הייתה ממש לחוצה והמים הגיעו כמעט עד לחלונות הרכב. ראיתי שאין שום דרך להגיע אליה חוץ מלהיכנס ישר לשלולית ולהירטב. בגלל שכל מערכות הרכב חשמליות, אפילו לא הצלחנו להזיז את מושב הנהג אחורה, כך שהיא הייתה ממש תקועה שם. פתחתי את הדלת בחוזקה והוצאתי אותה ואת התיקים שלה. אני קוראת לנהגים, במיוחד בימים כאלו אין מה למהר, סעו בזהירות".