במוקד לאומי קארד מרגיעים: "לא נחשפו פרטים"

ביום שאחרי חשיפת פרשת הסחיטה, שבמסגרתה איימו החשודים שנעצרו לחשוף פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות, מדגישים במוקד השירות של החברה כי "ניתן להמשיך להשתמש בכרטיסים ללא כל חשש". בשיחה עם המוקד אמר לנו הנציג: "אנחנו מנסים למנוע את המקרים, עובדים פה נבחרים בפינצטה". האזינו

חשיפת הפרשה שבמסגרתה סוכל ניסיון לסחוט מיליוני שקלים מהנהלת חברת לאומי קארד, לאחר שמספר חשודים איימו לחשוף פרטים של עשרות כרטיסי אשראי, גרמה לדאגה רבה בקרב לקוחות החברה. במוקד השירות מבקשים הבוקר (ראשון) להרגיע ומדגישים: "לא נגרמו נזקים בכלל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיחה שערכנו עם מוקד שירות הלקוחות נפתחה בהודעה מוקלטת שבה נאמר: "אין חשש לגרימת נזק וניתן להמשיך להשתמש בכרטיסים ללא כל חשש". כשענה לנו נציג המוקד הוא הבהיר כי לא צריך לבטל את כרטיס האשראי:  "אנחנו עלינו על הבעיה, המנכ"ל הבטיח שלא נגרם נזק ללקוחות. לא היו פעולות חריגות והפרטים לא נחשפו".

"אין לך מה לדאוג", המשיך הנציג לנסות ולהרגיע. "ניסו לסחוט את החברה אבל לא גרמו נזק. יש פה אבטחת מידע. זה יכול לקרות בהרבה מקומות. אנחנו מנסים למנוע את המקרים, עובדים פה נבחרים בפינצטה".

דרשו כופר של מיליונים (חדשות 2)

החשוד המרכזי נעצר בתאילנד

אתמול לפנות בוקר נעצרו שמונה בני אדם, שבעה בישראל ואחד בתאילנד, שעל פי החשד עומדים מאחורי ניסיון הסחיטה הגדול של חברת לאומי קארד. הפרשה החלה לפני כשבועיים, כשהודעה נשלחה בדואר אלקטרוני דרך הדארק-נט, "רשת האינטרנט האפלה", להנהלת החברה מהחשוד המרכזי, עובד לשעבר בחברת לאומי קארד שפוטר לפני כשנה מעבודתו ושוהה כעת בתאילנד. הוא טען כי העתיק בעבר קבצים רגישים למחשבו האישי - ודרש כופר עבור אי פרסומם או מכירתם לגורמים שונים.

פרקליטו של החשוד המרכזי בפרשה טוען כי החוקרים של משטרת ישראל פגעו בזכויותיו של הלקוח שלו והונו אותו בעת המעצר. "שני בלשים ישראלים שהיו מלווים בשוטרים תאילנדים פרצו לחדר בו שהה", אמר עו״ד בועז קניג. "חוקרים של יחידת הסייבר הישראלית חקרו תחילה את החשוד בעברית במלון, אחר כך הוא הובל באזיקים לנמל התעופה שם נחקר פעם נוספת והובהר לו כי הוא מצטרף לחוקרים בחזרה לישראל. איש לא אמר לו שזכותו לסרב להתלוות אליהם, מה שהיה דורש בדיעבד הליכים ממושכים לצורך הסגרתו".

בחברה פנו מיד למשטרה, שם הועברה החקירה לידי יחידת הסייבר של להב 443. בשלב הראשון פעלו החוקרים על מנת לאתר את הקבצים ולעצור את האיום הנשקף ללקוחות, ובהמשך על מנת לאתר את החשודים עצמם.

במקביל פעלו במשטרה לנטרל מערכת הגנה שפיתח החשוד, שנועדה להפיץ את המידע באופן אוטומטי אם דרישותיו לא ייענו. במבצע מורכב של המשטרה, בשיתוף עם הרשויות בתאילנד, נעצרו 7 מהחשודים, תושבי מרכז הארץ, בישראל, ואילו החשוד המרכזי נעצר בתאילנד.