המהומות באבו-סנאן: בגלל ריב צעירים ברשת

בבית החולים בנהרייה מאושפזים עדיין 26 מפצועי התקרית האלימה בכפר אבו-סנאן שבגליל. מחקירת המשטרה עולה כי סכסוך על כאפיות שהתלהט ברשת, הוא הרקע להתפרעות שמדירה שינה מעיני התושבים במקום

פחות מיממה לאחר האירועים האלימים בכפר אבו-סנאן שבגליל, חקירת המשטרה מעלה כי הרקע למקרה הוא סכסוך בין מספר צעירים, מוסלמים ודרוזים, שפרץ בפייסבוק. תקרית נוספת שגרמה להלהטת הרוחות התרחשה ימים ספורים קודם לכן כששני צעירים מוסלמים ניסו להיכנס לתיכון המקומי כשכאפיות לראשם, ונתקלו בהתנגדות מצידם של התלמידים הדרוזים שחשבו שמדובר בפרובוקציה על רקע שורת האירועים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית החולים בנהרייה מאושפזים עדיין 26 מפצועי הקטטה, כשמצבו של אחד מהם מוגדר אנוש, שישה אחרים מצבם קשה. בסרטון שפורסם בחדשות 2 נראים העימותים הקשים שפרצו תחילה בין שני צעירים, ולאחר מכן התרחבו לעשרות נוספים.

לדברי ד"ר צבי שלג, עוזר מנהל המרכז הרפואי לגליל, "למזלינו ולמזל הפצועים האירוע התקיים בשעות מאוחרות והכבישים היו פנויים. כתוצאה מכך הצלחנו לתת מענה רפואי כירורגי לכמות הפצועים הרבה - בסך הכל הגיעו 43 פצועים מהאירוע, חלקם כבר שוחררו".

נשק חי ורימונים. אבו סנאן, אמש (חדשות 2)

שהאמי מוניר, תושב הכפר שנפצע בקטטה, סיפר ממיטת בית החולים כי "הייתה קטטה בכפר, הגעתי משם כדי להרחיק את הצעירים כי היו כאלה שזרקו אבנים, שמעתי פיצוץ ונפלתי על הריצפה, לא ידעתי מה קרה". תושב נוסף שנפצע בהתפרעות שחזר: "לא היו כעסים בין המוסלמים לדרוזים בתקופה האחרונה, הייתה סולחה בין הצדדים".

מחקירת המשטרה עולה כי במסגרת ההתפרעויות האלימות נעשה גם שימוש בנשק חי וברימונים. תחילה התקשו צוותי ההצלה וכוחות המשטרה להיכנס לאזור הקרבות, ורק לאחר שעות ארוכות סייעו להפריד בין הניצים.

זירת הקטטה, אמש (פייסבוק)

גורמים בכירים בכפר מתחו ביקורת על התנהלות המשטרה, שלדבריהם לא עשתה די כדי למנוע את ההתפרעויות. שעות אחרי העימותים נפגש מפקד מחוז חוף במשטרה, ניצב חגי דותן, עם נציגי שני המחנות המעורבים בניסיון להרגיע את הרוחות. היום הוכרזה שביתה בכפר, ולפי שעה נשמר השקט במקום.