קטטה המונית, תוספת לחיילים ושובו של הגשם

מההתפרעויות האלימות באבו-סנאן שהחלו בעקבות ריב של צעירים, לכתף הקרה שלה זוכה פוטין בוועידת הג'י-20 ועד הגשושית שעמה אבד הקשר בחלל. כל הכותרות המרכזיות של סוף השבוע האחרון

סיכום חדשות השבת (חדשות 2)

סוף השבוע החל בבשורות משמחות עבור חיילי צה"ל בשירות חובה, שלאחר שנים של מאבקים יזכו בקרוב להעלאה משמעותית בשכרם, כך הודיע שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, בעקבות שורה של פרסומים בנושא בחדשות 2. התוספת לשכר צפויה להיכנס לתוקפה החל מחודש ינואר 2015.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות ספורות לאחר מכן התפתחה קטטה המונית בכפר אבו-סנאן שבגליל בין דרוזים למוסלמים. בבית החולים בנהריה מאושפזים עדיין 26 בני אדם, מצבו של אחד מהם מוגדר אנוש, שישה אחרים מצבם קשה. מחקירת המשטרה עולה כי העימותים הקשים התרחשו ככל הנראה על רקע סכסוך שפרץ בעקבות שני צעירים שהגיעו לבית ספר המקומי עם כאפיות, סכסוך שהתלהט לאחר מכן ברשתות החברתיות.

אבו שנאן, אמש (חדשות 2)

באוסטרליה הפכה היום ועידת הג'י-20 לבמה עבור מנהיגי העולם לתקוף את נשיא רוסיה פוטין, על הפלישה הצבאית לאוקראינה. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה כי האיחוד האירופי שוקל כעת האם להטיל עוד סנקציות כלכליות על רוסיה. אחד הבכירים שמתלווה לנשיא הרוסי פוטין בביקור העריך כי ייתכן והוא יקצר את שהותו בוועידה עקב הביקורת.

במצרים: ארגון הטרור אנסאר-בית-אל-מקדס נטל אחריות על ביצוע הפיגוע בחצי האי סיני לפני כחודש, שבו נהרגו יותר מ-30 חיילי צבא מצרים. הארגון הפיץ הלילה סרטון שבו מתועדת ההתקפה על העמדה הצבאית, ובו מאשימים פעילי הטרור את הנשיא המצרי סיסי בשיתוף פעולה עם ישראל. השבוע הצהירו אנשי הארגון שקיבלו את מרותו של מנהיג דאע"ש, והפכו לחלק מארגון המדינה האסלאמית.

בשורה לחיילים (רויטרס)

סוכנות החלל האירופית איבדה את הקשר עם גשושית החלל פילאי שהונחתה בהצלחה על כוכב שביט השבוע. הגשושית הצליחה להעביר מידע לכדור הארץ בטרם כבתה הסוללה הסולארית שלה, שלא הצליחה להיטען בגלל שנחתה באזור מוצל מהשמש. מסוכנות החלל נמסר שלא ידוע מתי - ואם בכלל - תוכל הגשושית ליצור קשר מחודש עם מעבדות הסוכנות.

אבד הקשר עם גשושית החלל (סוכנות החלל האירופית)

וגם החורף החליט לחזור לכבוד סוף השבוע, כשגשמים קלים הורגשו בשעות היום. לקראת שעות הלילה הגשם שהורגש בעיקר בצפון יתפשט למרבית אזורי הארץ והוא יהיה מלווה בסופות רעמים. גם הטמפרטורות צפויות לרדת באופן משמעותי, לקראת יממה של מזג אוויר חורפי במיוחד.