הרג הצעיר הערבי: אהרונוביץ' ביקר בכפר כנא

לראשונה מאז התקרית שבה ירו למוות שוטרים בח'יר חמדאן, הגיע השר לביטחון פנים לביקור. אהרונוביץ' נועד עם מפקד מחוז צפון ושוחח עם השוטרים המוצבים במקום, אך עם ראש המועצה המקומית הוא נפגש במשתלה מחוץ לכפר. במקביל, מפגינים מאות בני אדם באום אל פאחם

אהרונוביץ בכפר כנא (חטיבת דובר המשטרה)

כשבוע לאחר שהצעיר ח'יר חמדאן נורה למוות בכפר כנא בידי שוטרים, ואחרי ההתפרעויות והעימותים שפרצו בעקבות המקרה -הגיע הבוקר (שישי) השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' לראשונה לכפר ונפגש עם ראש המועצה ועם מפקד מחוז צפון במשטרה. השר קרא להרגיע את הרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אהרונוביץ' ביקש לחזק את ידי השוטרים המוצבים במקום מאז התקרית. גורם במשטרה אמר לחדשות 2 Online כי "השר הגיע בכדי לתדרך את השוטרים ולראות מקרוב את עבודתם בשבוע האחרון, בניסיון לשמור על הסדר ולמנוע התפרעויות".

במקביל, החלה הבוקר הפגנה באום אל פאחם במחאה על מותו של חמדאן. המפגינים הניפו את תמונותיו של הצעיר וקראו קריאות לפיטורי השר לביטחון פנים ומפקד מחוז צפון במשטרה. ההפגנה יצאה מאחד המסגדים בעיר אחרי תפילת יום השישי, ומשם עושים המפגינים את דרכם לאחד מבתי הספר בעיר.

מפגינים במחאה על הירי: "אהרונוביץ' נתן אור ירוק לרצח"

בשבת האחרונה נורה ח'יר חמדאן בידי שוטרים, לאחר שהתקרב לניידת המשטרה בה היו כשהוא אוחז בסכין. על אף שבצילומי תיעוד המקרה נראה הצעיר כשהוא נסוג לאחור עם יציאת השוטרים מהניידת, הוא נורה למוות.

השר בפגישה עם ראשי מועצת כפר כנא (חטיבת דובר המשטרה)

לאחר שנודע כי חמדאן מת מפצעיו התפתחו מהומות ועימותים קשים בין צעירים תושבי כפר כנא לבין כוחות המשטרה. המהומות נמשכו גם ביום שאחרי הירי וכללו יידויי אבנים לעבר כוחות הביטחון, הצתת צמיגים וקריאות לאינתיפאדה שלישית.

בימים הבאים נערכו הפגנות מחאה בכמה יישובים ערבים ובערים מעורבות. באחת מהן התקבצו כ-200 סטודנטים ערבים סמוך לאוניברסיטת חיפה, וטענו כי המדיניות של אהרונוביץ' היא שהובילה למותו של חמדאן. "הרצח של הצעיר בכפר כנא לא היה מתבצע לולא האור הירוק שניתן על ידי השר לביטחון הפנים", אמר טארק יאסין, יו"ר תא חד"ש באוניברסיטת חיפה לחדשות 2 Online.

ההפגנות בכפר כנא, בתחילת השבוע (חדשות 2)