סיון תיעדה את מסעה האמיץ להחלמה

רגע לפני שהחלה בהכנות לחתונתה, גילתה סיון מור גולדמן גוש בשד. תוצאות הבדיקות לא הותירו ספק, והתהליך הטיפולי יצא לדרך כשהוא דוחק הצידה את כל החלומות שעדיין לא הספיקה סיון להגשים. המסע הארוך והמייגע הביא אותה לגעת בכל התחנות שעוד נכונו לה בהמשך הדרך, ואת כולו תיעדה במצלמת הווידאו שלה

שום דבר לא הכין את סיון מור גולדמן לתוצאות הבדיקות, שבישרו לה באמצע החיים כי בגופה מקנן הסרטן. כשהיא חמושה במצלמת הווידאו שלה, החלה הקולנוענית הצעירה במסעה הארוך בדרך להחלמה, במהלכו נגעה בתהיות המשמעותיות ביותר בחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הגוש הקטן והזר בשד, גילתה סיון מור גולדמן רגע לפני שהייתה אמורה להינשא לבחיר לבה. באחת הפכו כל הדילמות של בחירת אולם, הקייטרינג ועיצוב השמלה לזניחות כל כך, והתחלפו בשאלות שונות בתכלית.

את הרגעים הקשים שהגיעו לאחר מכן, החליטה סיון בצעד אמיץ להתחיל ולתעד. ההקרנות, הטיפולים הכימותרפיים, הפגישות עם הרופאים – הכל עבר דרך עדשת המצלמה של הקולנוענית הצעירה, בזמן שהיא עצמה נאבקת על שפיותה בהמתנה מורטת עצבים. "ברגע הראשון חשבתי 'למה אני? מה עשיתי ולמה זה מגיע לי?', אבל מהר מאוד העפתי את המחשבה הזו מהראש", היא מספרת. "הבנתי שאסור לי לחשוב על זה בתור עונש על משהו, אלא להפוך את זה ולהסתכל על זה כאילו 'נבחרתי'. נבחרתי כי אני יכולה להתמודד עם זה".

"בהתחלה חשבתי 'למה זה מגיע לי?'". סיון ב (חדשות 2)

אפילו הסיטואציה של קיצוץ השיער הונצחה כסצנה בהשתתפות כל בני המשפחה, שהפקידו את מחלפות ראשם למכונת הגילוח לאות הזדהות. "מצלמה זה משהו שנותן לי כוח", מגלה סיון. "זה כלי טיפולי לכל דבר. ברגע שיש לי מצלמה אסור לי לבכות. אני צריכה עכשיו להיות במאית ולהתמודד, ומשם זה הגיע".

לצד המלחמה המורכבת ממילא מול המחלה, הטיפולים ותופעות הלווי, החלו סיון ובן זוגה להתמודד עם הרצון להביא ילדים לעולם. "החלק הכי קשה במחלה היה הרגע שבו אמרו לי שיש סיכוי שאאבד את היכולת להביא ילדים", היא משחזרת. "עשינו טיפולי פוריות, והקפאנו לפחות שבעה עוברים, ופתאום ממש בא לי לעשות ילדים, וזה משהו שלא היה לי לפני כן".

האור שתמיד היה בקצה המנהרה. סיון ובן זוג (חדשות 2)

תשעה חודשים אחרי גילוי הסרטן וזמן קצר אחרי שהשלימה הטיפולים, חזרה סיון למסלול חייה המקורי. לאחר שהרופאים אישרו כי גופה נקי מתאי המחלה, נכנסה סיון להיריון טבעי. תהליך שהסתיים לפני כחודשיים עם לידתו של בנה, רפאל.

בימים אלה מריצה סיון את קמפיין המימון שלה באתר המיזמים "אינדיגוגו", שנועד לסייע לה להפוך את מאות שעות הגלם שצילמה בשנתיים האחרונות לסרט באורך מלא. "הסרט הזה מבחינתי הוא שליחות", היא אומרת. "אני באתי למחלה בגיל 29 בלי רקע גנטי. הייתי בריאה, צמחונית במשך 12 שנה ומאוד פעילה. המסר שלי לנשים צעירות הוא "לא משנה באיזה גיל אתן – לכו להיבדק".