תמונה ראשונה: גליק אחרי הירי

יהודה גליק, שניצל מהתנקשות בירושלים, חזר לדבר ומתאושש בבית החולים. "אנחנו חווים בניסים יום יום ורואים עין בעין איך התפילות והכוחות מכל עם ישראל מגיעים אלינו", מסרו בני משפחתו. "תודה עצומה לכולם"

יהודה גליק ואשתו יפי (באדיבות המשפחה)

כשבועיים לאחר שנורה בתום כנס בירושלים, מתפרסמת היום (חמישי) תמונה ראשונה של פעיל הימין יהודה גליק כשהוא מתאושש בבית החולים מההתנקשות בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום הודיעה משפחת גליק כי מצבו של יהודה ממשיך להשתפר, לאחר שלפני יומיים החל לנשום באופן עצמוני. "אנחנו חווים בניסים יום יום ורואים עין בעין איך התפילות והכוחות מכל עם ישראל מגיעים אלינו. יהודה ואנו עוסקים כעת בהחלמה, אנו רוצים להודות לבורא עולם על הניסים שהוא עושה איתנו ועל כל נשימה ונשימה, כי לא תמו חסדיו", מסרו בני המשפחה והודו פעם נוספת לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק, ולכל המתפללים לשלומו.

מוקדם יותר השבוע סיפר אביו של יהודה גליק, הפרופסור שמעון גליק, על תהליך ההתאוששות של בנו: "אחד הדברים הראשונים שהוא אמר היה בדיחה על כך שהכדורים לא מספיקים והוא מבקש מוס שוקולד. תמיד הוא היה עם חוש הומור, ירש ממני ורק שיפר את זה. אנחנו שמחים, כל צעד זה כמו ילד קטן שמתחיל צעד ראשון, וצעד שני, ומתחיל לדבר".

גליק התקשר ליו"ר הכנסת ואמר: "אני נושם לבד"

במהלך דיוני מליאת הכנסת ביום שלישי, עדכן יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין את חברי הכנסת, בקול רועד ובהתרגשות רבה, כי קיבל טלפון מחברו האישי יהודה גליק שהתעורר. אדלשטיין פנה לחברי הכנסת ואמר: "אתם הראשונים שאני רוצה לחלוק איתם את שמחתי. לפני שנייה ירדתי מכאן (מדוכן הנשיאות בכנסת) על מנת לדבר עם יהודה גליק שנושם לבד כבר שעתיים", אמר במליאה.

"בסגנון של יהודה גליק, הוא ביקש לדבר איתי ולומר לי שהוא רצה להתקשר אלי מהר ואמר 'אני יודע שאתה נאבקת על הזכות לדבר, אני כמה ימים נאבקתי על הזכות לנשום, אז עכשיו אני כבר נושם לבד ורציתי לחלוק איתך את זה'. אנחנו מאחלים לו לא רק לנשום, אלא גם לדבר וללכת ולרקוד ושיהיו לו רק שמחות במשפחה".

גליק, שעות לפני הירי (ערוץ 7)

יממה קודם לכן, כאשר ביקר אותו פעיל הימין ארנון סגל, כתב גליק לראשונה מסר בכתב ידו לחבריו על לוח מחיק. "תמסור לכולם המון תודות, פקודת מבצע - עכשיו המשימה שלי הכי קלה - לנשום". סגל, שביקר את גליק בבית החולים שערי צדק בירושלים, סיפר כי גליק כתב במאמץ רב את המסר, שהסתיים במילים "בבקשה תהיו חזקים".