נהג ברכבת ישראל: "כל אחד צריך לדרוס ערבי אחד"

"כל אחד לוקח על עצמו מעשה קטן, לדרוס בסך הכל ערבי אחד" – את המשפט המכוער הזה כתב לא אחר מנהג ברכבת ישראל, מי שמסיע בכל יום אלפי בני אדם על הפסים. ברכבת מגנים את דבריו ואומרים כי זומן לשימוע בהנהלת החברה

הסטטוס של נהג הרכבת (פייסבוק)

המצב הביטחוני המתוח בתקופה האחרונה מוביל ללא מעט אלימות מילולית וקריאות לא ראויות ברשתות החברתיות, אך נראה שגם בתקופה זו הצליח סטטוס אחד לבלוט מעל היתר: נהג רכבת ישראל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו קריאה לדרוס ערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להעביר, לא לשבור!", פתח נהג הרכבת את הסטטוס שלו. "לאור המצב הקשה של עם ישראל חייבים להתעורר! כל אחד לוקח על עצמו מעשה קטן, לדרוס בסך הכל ערבי אחד, ובעז"ה ביחד נצליח ונשפיע! כל אחד ישקיע מאמץ קטן למען כולנו!".

בהנהלת רכבת ישראל מיהרו לגנות את דבריו של הנהג, שאחראי לבטיחותם של מאות נוסעים מדי יום, והודיעו כי הוא זומן לשימוע בהנהלת החברה. "הנהלת רכבת ישראל רואה בחומרה רבה שאחד מעובדיה בוחר לעשות שימוש באלימות מילולית ומסיתה". 

" התבטאותו האומללה של עובד הרכבת אינה ראויה ואינה מייצגת את חברת רכבת ישראל, עובדיה והערכים שלאורם היא פועלת", הוסיפו. "רכבת ישראל מגנה באופן מוחלט התבטאויות מסוג זה".