לא יורים, מרססים

אחרי שציירו על מקלטים בשדרות, הוסיפו צבע לבית החולים ההרוס בקונטרה והשאירו חותם גם בכנסת, הגיעו אמני גרפיטי מהעולם לכרם שלום והפכו את החומה האפורה מסביב לקיבוץ למיצג אמנות. "אחרי המלחמה כולם חזרו לחיות כרגיל, אבל יש עדיין אנשים שחיים בפחד, ורצינו להזכיר להם שלא שכחנו מהם", הם מסבירים

רובים ושושנים (mrdheo)

במקום שבו עד לפני כשלושה חודשים נשמעו שריקות פצמ"רים שהשאירו את חותמם על חומת ההפרדה בכרם שלום, התייצבו השבוע אמני גרפיטי מרחבי העולם והכניסו קצת צבע בבטון האפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא מתעסקים בפוליטיקה", מדגיש קריג דרשוביץ,ראש הארגון האמריקני Artist for Israel. "אנחנו כאן בשביל לצייר לילדי ישראל - יהודים וערבים".

צבעים של שלום (CHEMIS)

מדובר בשישה צעירים מספרד, פורטוגל, צ'כיה וארה"ב המלווים בשלושה אמנים ישראלים שהגיעו למסע בארץ במסגרת פעילות הארגון שתומך בישראל, פועל בהשראת חופש אמנותי, ומעניק תמיכה לאמנים לא יהודיים שמנסים להפוך את התדמית של ישראל לחיובית יותר בעיני הקהילה הגלובלית.

לא מדובר בביקור הראשון שלהם בישראל. בזכות כספי תרומות מטיס הארגון את חבריו לאזורי קונפליקט ומקומות בהם חיים אזרחים תחת איומי טרור. בשנים קודמות הם ציירו על מקלטים בשדרות, עיטרו בתי ספר בבית לחם, הוסיפו צבע לבית החולים ההרוס בקונטרה, ובביקור האחרון אפילו השאירו חותם ססגוני בכנסת.

בלי פוליטיקה (parizone)

הפעם הם החליטו שהיעד הוא כרם שלום. "אחרי המלחמה כולם חזרו לחיות כרגיל, אבל יש עדיין אנשים שחיים בפחד ובמתח ורצינו להזכיר להם שלא שכחנו מהם", מסביר דרשוביץ. "ובזמן שחמאס מהווה תמיד איום אנחנו מנסים להפוך את החיים שם ליפים יותר וקלים".

האפור היום אפור פחות (donrimx)

לדבריו מצטרף האמן הפורטוגלי mrdheo, שמתעד את החוויות עבור העוקבים שלו באינסטגרם ומעביר להם מסר: "אין שום דבר שאני יכול לעשות נגד מלחמה אבל יש משהו שאני יכול לעשות בשביל השלום. כשאתם בבית מול המחשב וקוראים את כל הדברים הרעים שאומרים על מדינה והאנשים שחיים בה, תחשבו ללכת לשם ולעזור לאנשים שצריכים אתכם".

מרססים, לא יורים (פייסבוק)

כרם שלום (פייסבוק)