ב'ישראל היום' משדרים עסקים כרגיל

ביום שאחרי ההצבעה הדרמטית בכנסת אותה כינה ראש הממשלה "בושה", עיתון ישראל היום התייחס בצורה צנועה יחסית להצעת החוק שנועדה למנוע את חלוקתו בחינם. המערכת התחייבה בפני הקוראים להמשיך להיאבק בהצעה. השלב הבא, אחרי הקריאה הטרומית, הוא דיון בוועדת הכנסת – בראשה עומד ח"כ לוין שמתנגד להצעת החוק

ישראל היום חולק גם הבוקר (Miriam Alster/FLASH90)

גם הבוקר עיתון "ישראל היום" הודפס כרגיל וחולק ללא תשלום ברחבי הארץ, יום לאחר שהכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעת חוק שתאסור על חלוקת עיתונים בחינם. ההתייחסות להצבעה הייתה מעטה יחסית בעיתון בהשוואה לקמפיין שנעשה לפניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערב ההצבעה, חלקים גדולים בעיתון המחולק בחינם הוקדשו לסיקור הצעת החוק נגדם. הבוקר, הצעת החוק מוזכרת בעמוד פנימי יחסית בגיליון, ועם הפנייה לא בולטת מעמוד השער, מתחת לשאר חדשות היום.

במערכת ישראל היום פנו אל הקוראים והבטיחו להמשיך להיאבק נגד הצעת החוק: "זהו יום של בושה וכלימה לאותם ח"כים שהפנו עורף לרצון הציבור, לא מדובר ב'חוק להצלת העיתונות' אלא בחוק פרטני, אישי ונקמני נגד 'ישראל היום'. נמשיך להיאבק נגד החוק הלא הוגן והלא חוקתי, המתערב בתחרות החופשית. המשך חקיקתו תדרדר את ישראל לרמה של מדינת עולם שלישי".

יוזם החוק, ח"כ איתן כבל (העבודה), הסביר אתמול במליאת הכנסת את הסיבות לפיהן יש לאשר, לדעתו, את ההצעה: "אינני מבקש לסגור את העיתון אלא למנוע סגירת כל שאר העיתונים. עיתון 'ישראל היום' ימשיך לצאת לאור גם לאחר שהחוק יחול ואף יוכל להימכר במחיר סמלי".

ח"כ איתן כבל (חדשות 2)
ח"כ כבל תקף את בעליו של העיתון, המיליארדר היהודי-אמריקני שלדון אדלסון המוכר כמקורבו של ראש הממשלה נתניהו. "מר אדלסון אמנם אינו איתנו כאן, אך רוחו מרחפת במליאה הזו", אמר בפתח דבריו. "שלדון אדלסון מבקש להיות הקברן של שוק העיתונות בישראל שנאבק על חייו".

לאחר ההצבעה אתמול, ההצעה תעבור לוועדה הכנסת שתקבע איזו וועדה תדון בסעיפי החוק. לאחר אישור הוועדה, דבר שיכול להימשך חודשים רבים, ההצבעה תעלה לקריאה שנייה ושלישית.