הכלבה התעסקה עם הדורבן הלא נכון

בעליה של כלבה ממושב בשרון נדהמו לגלות ש-10 קוצי דורבן ננעצו עמוק בגופה לאחר ששוטטה ברחבי היישוב. אחד הקוצים, שחדר לאזור בית החזה של הכלבה, עורר את חששו של הווטרינר המקומי, דבר שהוביל אותו להחלטה שלבסוף הצילה את חייה

וטרינר מהשרון הציל את חייה של כלבה בת 3.5 ממושב צור משה, לאחר שנדקרה על ידי דורבן ונפצעה באורח קשה. האירוע התרחש לפני מספר ימים, לאחר שהכלבה טרה נתקלה בחיה הקוצנית בשטחי המושב, ונזקקה לטיפול רפואי אחרי ש-10 קוצים ענקיים ננעצו עמוק בכל חלקי גופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעליה של טרה, שמצא אותה משוטטת עם הקוצים הנעוצים באזור הפנים והכתפיים, הזעיק מיד את הווטרינר ד"ר רובי תל ארי, המטפל באופן קבוע בכלבה. ד"ר תל ארי טשטש את הכלבה בשטח והוציא מגופה את כל הקוצים, למעט אחד שסבר שיהיה מסוכן להסירו - ובכך הציל את חייה.

מיד לאחר הטיפול הראשוני, הבהילו הבעלים את טרה למרכז החירום הווטרינרי "חוות דעת" בבית ברל, שם הועברה במהירות לחדר הניתוח. "הקוץ שבגופה של הכלבה היה תקוע בבית החזה ולא היה ברור אם הוא נעוץ בלב או בצלעות", סיפר ד"ר זאב גאנז, מנהל מחלקת החירום בבית החולים.

הקוץ שננעץ בלבה של טרה (מרכז חירום "חוות דעת")

טרה החלה לאכול ולהסתובב בכוחות עצמה

"ביצענו צילומי רנטגן ואולטרה סאונד של בית החזה, וגילינו שהקוץ נעוץ בחדר ימין של הלב", הוסיף ד"ר גאנז. "הקוץ הוביל לדימום משמעותי מתוך הלב, לשק שמקיף את השריר".

במהלך ניתוח לב פתוח שעברה פתח הכירורג ד"ר יונתן שני את קרום הלב, שלף את הקוץ החוצה ועצר את הדימום. לאחר הניתוח המוצלח, נשארה טרה לאשפוז במחלקת החירום של בית החולים, ובהדרגה החלה להתאושש מהניתוח.

ביומיים האחרונים היא כבר החלה לאכול בכוחות עצמה והיום הכלבה בת המזל כבר הסתובבה בצורה חופשית בשטח בית החולים.