מת מפצעיו החייל שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בת"א: "אלמוג תמיד רצה להיות לוחם"

בבית החולים שיבא תל השומר הלך לעולמו סמ"ר אלמוג שילוני, שנפצע אנושות בפיגוע הדקירה בתחנת הרכבת בת"א. אחיו: "אי אפשר ללכת בשקט. אחי נלחם על המדינה הזאת והוא פשוט נדקר ונפצע"‎

מת מפצעיו סמ"ר אלמוג שילוני, חייל בחיל האוויר בן 20 ממודיעין, שנפצע אתמול (שני) אנושות בפיגוע הדקירה שאירע בתחנת הרכבת "ההגנה" בתל אביב. במשך שעות נאבקו הרופאים בבית החולים שיבא תל השומר על חייו, אולם הם נאלצו לקבוע את מותו. שילוני, שהועלה לדרגת סמ"ר לאחר מותו, יובא היום למנוחות בשעה 14:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בהר הרצל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלמוג שילוני, ארכיון (באדיבות המשפחה)

עם גיוסו לצה"ל, במרס 2013, התראיין שילוני לאתר חיל האוויר וסיפר כי תמיד רצה להיות לוחם. "לקראת הגיוס עשיתי אימוני כושר וריצות. התכוננתי לכך הרבה". סמל שילוני הוא בוגר המחזור הראשון של מפקדי כיתות מפרויקט נצח יהודה והיה מפקד כיתה בפלגת הנגב בכוחות ההגנה הקרקעית של בסיס נבטים.

סהר שילוני, הערב (חדשות 2)

אחיו התאום של אלמוג, סהר שילוני, אמר מוקדם יותר הערב: "הוא רק רצה לחזור לבסיס, ופשוט נדקר ונפצע. זה פשוט לא יכול להיות ככה. יש פה חיילים ואנשים שנפצעים, שנדקרים ברחוב, אי אפשר ללכת במדינה הזאת לבד, אי אפשר ללכת במדינה הזאת בשקט. זו המדינה שלנו, נלחמנו עליה, אחי התאום נלחם עליה".

זירת הפיגוע, היום (חדשות 2)

שילוני פונה מזירת הדקירה על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום וביצע בו החייאה. הוא הגיע לבית החולים ללא דופק ונשימה, ובחדר ההלם בוצע בו ניתוח חירום שנועד להחזיר לו את הדופק. לדברי ד"ר יורם קליין, מנהל יחידת הטראומה בבית החולים, "נמצאו אצלו מספר פציעות קשות באזורים שונים: בטן, חזה וגפיים".

המחבל שהביא למותו של החייל (חדשות 2)

במהלך היום ניסו הרופאים בבית החולים שיבא תל השומר להיאבק על חייו של החייל. ד"ר קליין עידכן במהלך היום: "מצבו עדיין אנוש, נמשיך להילחם עליו בשעות הקרובות". אולם לבסוף, מת שילוני מפצעיו.

גל טרור: כל העדכונים

הצעירה שנרצחה: "להילחם במחבלים"

הפיגוע: במקום שממנו נחטפו הנערים

ההסלמה נמשכת: דקה אחר דקה

ציפי חוטובלי: "הטרור לא מבחין בין י-ם לת"א"

תיעוד פיגוע הדקירה בגוש עציון: בת 26 נרצחה

"רדפנו אחרי המחבל, נתנו לו אגרוף והברחנו אותו"

התעמתו עם השר בזירת הפיגוע: "אין לנו ביטחון"

פיגוע דקירה בת"א: חייל נפצע אנושות